ARKAS ve UND, Zirve Üniversitesindeydi

Zirve Üniversitesininin ilkini düzenlediği denizcilik bölümleri kariyer günleri bugün Arkas ve UN Ro-Ro şirketlerinin katılımılarıyla başladı.

ARKAS ve UND, Zirve Üniversitesindeydi
HABERİN GALERİSİ
ZIRVEDE KARIYER GUNLERI

ZIRVEDE KARIYER GUNLERI

'Zirve Üniversitesi Poseidon Denizcilik Kulübünün 26-29 Kasım 2013 tarihleri arasında  ilkini düzenlediği denizcilik bölümleri kariyer günleri bugün Arkas ve UN Ro-Ro şirketlerinin katılımılarıyla başladı. Programa Arkas İnsan Kaynakları Müdürü Kapt. Alaattin Kurt ve UN Ro-Ro Teknik Danışman Kapt. Hasan Pehlivan ve İnsan Kaynakları Müdürü Kapt. İsmail Ardahan katıldı. Kurt ve Ardahan konuşmalarında şirketleriyle alakalı sunumlar yaptı. Ayrıca misafirler öğrencilerin çeşitli sorularına da cevap verdiler. Program kulübün düzenlediği kokteyl ile sona erdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Umarım Arkas ve U.N.D Denizcilik Fakültesi'nin deniz kenarında olmasının nedenlerini anlatmışlardır. Belki yapılmıştır da bizim habnerimiz olmadı. Öğrenciler derslerini denizi seyrederek almalıdırlar. Haftannın her günü denizde yapılacak kürek ve yelken talimiyle öğrenci beynine, kalbine sinir sistemine deniz havasını çekerek onunla özdeşleşmiyi ve onu tanımayı sağlamalıdır. Dağlar ovalar seyredilerek denizci yetiştirilmez.Umarım eğitim için eksiklerini de tamamlamışlardır. Yoksa birgün IMO'dan acı bir uyarı almamız kaçınılmaz olacaktır. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

Süleyman Çiçek
Süleyman Çiçek - 5 yıl Önce

Refik Bey,

Siz ''Denizcilik Fakültesi'nin deniz kenarında olmasının nedenlerini anlatmışlardır'& #39; diyorsunuz ama biz Arkas dan bizi ziyaret eden Alaaddin Bey e ''Üniversite mizi nasıl bulduğunu , deniz kenarında olmamamız sebebiyle bizim hakkımızda ne düşündüğünü'' ; sorduk.Alaaddin bey de bize ''Dokuz Eylül denize sizden daha uzak , siz denize daha yakınsınız'' cevabını verdi.Umarım bu yorum yeterli olmuştur.

Selame tle.

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Sayın Süleyman Çiçek,biz üniversitelerden değil denizcilik fakültesinden söz ediyoruz. Denizcilik Fakülteleri deniz kenarında, Orman Fakültesi orman içinde ya da yakınında, ziraat Fakülteleri ziraatın içinde, tıp fakülteleri hastahanelerde olmalıdır. Kuşkusuz bunların içinde denizcilik fakülteleri deniz kenarında olmazsa olmazdır. Ama biz yaptık oldu diyorsanız ne diyebilirim ki? Benim düşünmcem 65 yıllık deneyimlerin konuşmasıdır. Örneğin Zirve, Denizcilik fakültesi birinci sınıf öürencisi gemicilik dersinde yelken ve kürek eğitimlerini nerede alıyor? Bunu da simülatörde demeyin! Bizden söylemesii, Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

Süleyman Çiçek
Süleyman Çiçek - 5 yıl Önce

Refik bey. siz öncelikle meslekten bir abimizsiniz.Bilginiz i deneyimizi küçümsediğimiz yoktur.Ancak bizimde kendimize göre çalışmalarımız ve eğitimlerimiz var.En son düzenlenen Dragon Kano Yarışlarında Zirve Üniversitesi Denizcilik Bölüm Öğrencileri birinci olmuştur.Bizler kürek çekmeyide biliyoruz.Sizden ricamız meslekte bizden önde abimiz olduğunuz için destek olmanızdır.Eğer bizimle ilgili hala aklınızda soru işareti varsa sizi üniversitemizde denizcilik kulübü olarak misafir edelim.Yeterlimiyiz yetersiz miyiz kendiniz görün.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190