Ardep'in Mersin Deposuna Demiryolu Bağlantısı

Ardep, Mersin’de bulunan terminal sahasına “Tırmıl” projesi adını verdiği demiryolu hattını dahil etti.

Ardep'in Mersin Deposuna Demiryolu Bağlantısı

Ardep, Mersin’de bulunan terminal sahasına “Tırmıl” projesi adını verdiği demiryolu hattını dahil etti. Bu sayede vagonla Anadolu’dan Mersin Limanı’na taşınan yükler direkt olarak Ardep’in deposuna alınabiliyor.

Arkas bünyesinde depoculuk hizmetleri sunan Ardep, Mersin terminal sahasında “Tırmıl” adıyla özel demiryolu hattı oluşturarak Türkiye demiryolları ağını deposuyla direkt bağlantılı hale getirdi. Bu sayede aynı anda 40 vagonluk operasyonu yapılabilecek kapasiteye ulaştı. Tırmıl hattı Ardep ve müsterilerine operasyon kolaylığı, maliyet avantajı ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Ardep müşterilerinin fabrika sahası veya ocaklarından çıkan mallarını vagonla depo sahasına taşıyıp, depolayıp konteynere yükleyerek limana gönderebiliyor. Ayrıca gemiden tahliye olan ithalat konteynerleri vagonla depoya taşınarak burada boşaltılıp, depolanıp ve istenmesi halinde tekrar vagona yüklenerek müşteriye ulaştırabiliyor. Bu hizmet bölgede özellikle maden, mermer ve enerji projelerinde kullanılan demir cevheri ihracat ve ithalatı ile uğraşan tüccarlar için önemli oranda avantajlı fiyat sunuyor. Toplam alanı 100 bin metrekare ve limana uzaklığı 4 kilometre olan deponun 10 bin TEU depolama kapasitesi bulunuyor. Aynı anda 150 bin ton maden, mermer veya demir cevheri türevi ürünler de depolanabiliyor.

Ardep’in İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında, İzmit, Derince, İzmir, Mersin, Bursa (Gemlik) ve Antalya’da toplam 590 bin metrekare alanda kurulu 70 bin TEU depolama kapasiteli konteyner terminalleri, 60 bin metrekare kapalı depoları bulunuyor.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176