Ardahan'da Donan Nehirde Balık Avı

Ardahan’da, kent merkezinden geçen Kura Nehri'nin yüzeyi buz tutmasına rağmen, geçimlerini balıkçılıkla sağlayanları engelleyemedi

Ardahan'da Donan Nehirde Balık Avı

Donan nehirde balık avı

Türkiye’nin en soğuk illerinden biri olan Ardahan’da, kent merkezinden geçen Kura Nehri'nin yüzeyi buz tutmasına rağmen, geçimlerini balıkçılıkla sağlayanları engelleyemedi. Sandallarıyla nehir yüzeyindeki ince buz tabakalarını yararak ağ atan balıkçılar, elleri boş dönmemenin sevincini yaşıyor.
Türkiye’de doğan ve Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri, şiddetli soğuklara direnemedi ve buz tuttu. Kura Nehrinde balık avlayarak geçimlerini sağladıklarını anlatan 6 çocuk babası 45 yaşındaki Halil Bulut, “Hava buz gibi. Sandalla nehirin derin yerlerine gidiyor ve oradan ağla günde ortalama 20 kilo balık avlıyoruz. Nehirden tuttuğumuz sarı sazan balığın kilosunu 4 YTL’den satıyoruz. Şimdilik nehrin yüzeyinde oluşan ince buz tabakasını sandalla kırarak ilerlebiliyoruz. Buzun kalınlığı artarsa, biz de nehrin üzerinde açacağımız deliklerden ağları atarak balık tutacağız. Çünkü ekmeğimizi bu sayede kazanıyoruz'' dedi.

milliyet   

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176