Arap sermayesi gemi inşaya talip

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ve Bahreyn ziyaretinde Arap işadamları, Türkiye'de gemi inşa ile liman işletmeciliğine yatırım yapmak için dosya verdiler.

Arap sermayesi gemi inşaya talip

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üç günlük Bahreyn ve Katar ziyaretlerinde, arap sermayesinin Türkiye'deki yatırımlarında gözde sektörün denizcilik olduğu öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar Başbakanı Abdullah Bin Khalifa Al Thani ile görüşmesinde Katar'lı işadamlarının, Türkiye'de tersane ve liman işletmeciliği için Başbakan'a hazırladıkları dosyayı sundular.

Özellikle Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığının tahsisi ettiği yeni tersane alanlarından yer isteyen Katar'lı işadamları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istediler.

11 Eylül saldırılarından sonra Amerika ve Avrupa'dan kaçan arap sermayesi, Türkiye'yi yatırım yapmak için sakin bir liman olarak görüyorlar. Son dönemde petrol fiyatlarının yüksek seyretmesinden kaynaklanan yoğun karlar, Arap işadamlarının Türkiye'ye yönelmesine neden oldu.

Konu ile ilgili görüştüğümüz uzmanlar, Arap sermayesinin Türkiye'ye yönelmesinin en büyük etkenlerden birinin, AKP  Hükümetindeki istikrardan kaynaklandığı ifade edildi.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAŞAR ÖZEL
YAŞAR ÖZEL - 13 yıl Önce

Türkleri günahları kadar sevmiyen, dindaşlarınınn kurduğu devleti tanımayan araplar akıllı.30-40 yıl sonra petrol rezervlerinin tükeneceği bilindiğine göre çalışmayan, üretmeyen bir ülkeye yatırım yaparak ileriyi görmek din birliğinin ötesinde bir anlayış.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190