Antalya Limanı Artık Tescilli

Antalya Limanı, hizmet kalitesi ve yönetim sistemlerinde gösterdiği hassasiyete uluslararası onay aldı.

Antalya Limanı Artık Tescilli

Global Yatırım Holding, Çelebi Holding ve Antmarin ortaklığı ile oluşturulan Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş tarafından yönetilen Antalya Limanı, hizmet kalitesi ve yönetim sistemlerinde gösterdiği hassasiyete uluslararası onay aldı.

Dünyanın en önemli belgelendirme kuruluşlarından TUVCert tarafından yapılan incelemeler sonucunda Antalya Limanı, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Standart Belgesi almaya hak kazandı.

Kaynak:haberler.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice  Aydın
Hatice Aydın - 11 yıl Önce

işin kurdu oldukça ve dokümantasyonu bilgisayar ortamında saklayıp kullanmaya alıştıkça kagıt kürek işini aza indirgeyebileceğiniz bir sistemdir.

her kapının müşteri odaklılığa çıkmasıyla ünlü bir kalite yönetim standardıdır.

adet yerini görsün, belge duvarda dursun diye değil de gerçekten uygulandığında faydaları görülebilir. özellikle risk yönetimi gayet başarılı bir çalışmadır.

temel olarak "yazdığını yap,yaptığını yaz " felsefesini barındıran standartlardır. bir ürüne veya hizmete sınırlama getirmeksizin sadece ve sadece müşteri memnuniyetini hedeflemek ve bunu kanuni yollarla yapmaktır. diğer yandan bu hedefi gerçekleştirirken önceden oluşturulan prosedürlere göre tutulan kayıtlardan, olabilecek sorunlara karşı bir sorumlu bularak hem müşteri hemde tedarikçi firma korunmaktadır.

sisteme kuşbakışı bakıldığında oldukça yararlı görünmesine rağmen her şeyin ağır aksak işlediği ülkemizde, firmalarımıza angarya yükten başka bişey getirmemektedir. işin ilginç yanı bütün kamu kuruluşları, ihalelerinde; iso standartlarını tse tarafından onaylı bir biçimde uygulayan firmaları şart koşmasına rağmen kendilerinin bu standartlarla alakası yoktur. oysa ki iso standartları bir karşılıklı sistem halinde işlemelidir. turkiye'de iso standartları işlevsiz biçimde çalışmakta ve uygulayanları tamamen kıvırmak üzerine zorlamaktadır. bundan ne verim beklenir, ne de kazanç.

neyse bu sistemin en çok rağbet gördüğü ülkenin ingiltere olması* her şeyi açıklığa kavuşturmaktadır. zira onlar antik çağlardan beri bu standartlara uygun yaşıyorlardı.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190