Antalya DTO'da seçim heyecanı

Antalya deniz ticareti ile başta dalış olmak üzere deniz turizminin geliştirilmesi amacıyla son 4 yılda çok önemli projeleri hayata geçiren Antalya Deniz Ticaret Odası'nda (DTO)seçim heyecanı başladı.

Antalya DTO'da seçim heyecanı

Antalya DTO'da seçim heyecanı

Antalya deniz ticareti ile başta dalış olmak üzere deniz turizminin geliştirilmesi amacıyla son 4 yılda çok önemli projeleri hayata geçiren Antalya Deniz Ticaret Odası'nda (DTO)seçim heyecanı başladı.

İki adayın mücadele edeceği seçimlerde mevcut başkan İnanç Kendiroğlu, geniş bir ekiple çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ANTALYA - Deniz ticareti ve başta dalış turizmi olmak üzere deniz turizminin geliştirilmesine çalışan, hem ülke hem de bölge ekonomisine önemli katkılar koyan İstanbul, Marmara, Ege, Karadeniz ve Akdeniz (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya'da seçim heyecanı başladı.

Seçim çalışmalarını sürdüren Antalya DTO Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu, geçen hafta Avrupa'nın en önemli Yat fuarlarından olan 2018 yılı Yat Charter, Aksesuar, Motor, Kurtarma Sistemleri, Dalış Takımları,Yedek Parça, Balıkçılık Araç Gereçlerinin görücüye çıktığı Düsseldorf Uluslararası Yatçılık Fuarı 'ndan hemen dönüşte ayağının tozuyla fuardaki gelişmeleri anlattı.

Düsseldorf Denizcilik ve Yat Fuarına Antalya DTO'nun öncülüğünde milli katılım gerçekleştirdiklerini belirten Kendiroğlu, fuarda Türk stantlarına büyük ilgi gösterildiğini söyledi.

Denizcilikle ilgili tüm ürün ve hizmetlerin görücüye çıktığı dünyanın kapalı alandaki en büyük fuarında yatlarda birebir satış görüşmelerinin çok iyi olduğunu ifade eden Kendiroğlu, Almanların Türkiye'ye karşı bakış açısında olumlu gelişmeler olduğunu kaydetti. Kendiroğlu, şöyle devam etti.

''Bu fuarda Almanların Türkiye'ye karşı bakış açılarının değişmiş olduğunu gördük. Geçen yıl Alman gazetelerinde ve televizyonlarında Türkiye hakkında olumsuz haberler yer alırken bu kez olumlu haberlere yer veriliyor. Bu iki ülke açısından hem turizm hem de ticaret açısından olumlu bir gelişme.

Fuara, 70 ülkeden bin 800 firma katıldı. Türkiye'den de 38 firma, dernek ve temsilcisi katıldı.

Fuarda Türkiye olarak 4 ayrı stant açtık. Düsseldorf Uluslararası Yat ve Denizcilik Fuarı (Boat Show), özellikle Türk yat sektörünün geleceğine ve dalış turizmine önemli katkı koydu. Çok olumlu dönüşler var. İkili görüşmelerde de Türk iş insanları ve firmaları önemli işbirlikleri yaptı.''

Antalya DTO Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kendiroğlu, Avrupa'nın en büyük turizm fuarlarından biri olan ve önümüzdeki Mart ayında kapılarını açacak olan Berlin Turizm Fuarı'nda Deniz Turizmini tanıtmak amacıyla stant açacaklarını bildirdi.

SEÇİM STARTI VERİLDİ

Antalya DTO Olağan Genel Kurulu Nisan ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. Başkan İnanç Kendiroğlu ve ekibi yeni dönem için seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Geniş bir kadro ile çalışmalarını yürüttüklerini açıklayan Kendiroğlu, Antalya denizcilik sektörünün gelişmesi için önemli projelere imza attıklarını söyledi. Başkan Kendiroğlu, yeni dönemde de denizcilik sektörüne ve üyelerine karşı kucaklayıcı olacaklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 15:08
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190