Almanya'da Konteyner Gemileri Çarpıştı..

Maersk Kalmar ve Conmar Avenue adlı konteyner gemileri önceki gün Almanya'nın Bremerhaven Limanı yakınlarında saat 16:00 sıralarında çarpıştı.

Almanya'da Konteyner Gemileri Çarpıştı..

Maersk Kalmar ve Conmar Avenue adlı konteyner gemileri önceki gün Almanya'nın Bremerhaven Limanı yakınlarında saat 16:00 sıralarında  çarpıştı. Ölen ya da yaralananın olmadığı kazada deniz kirliliği meydana gelmedi.

Kazadan sonra Antigua ve Barbuda Bayraklı Conmar Avenue adlı konteyner gemisinden bir çok konteyner denize düşerken gemi de karaya oturdu. Gemi daha sonra römorkörler yardımıyla yüzdürülerek yedekte Bremerhaven Limanı'na götürüldü.

28 kişilik mürettebatın bulunduğu Hollanda Bayraklı Maersk Kalmar adlı gemide ise Bremerhaven Limanında hasar değerlendirmesi yapılıyor.

Kazanın nedeni soruşturuluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih goksu
fatih goksu - 6 yıl Önce

Kaza... Anlaşıldığı gibi elde olmadan istemeden meydana gelen.
kim kaza yapmak ister ki.
mesela kimse boşanmak için evlenmez ama evliliklerde boşanma riski vardır.
Bizler manevra yapan kılavuz kaptanlar her zaman kaza riski ile karşı karşıyayız.Futbolda nasıl bir sonraki maçı düşünmek o anda oynanan maçı olumsuz etkilerse manevralarımızda da işlerimizi sırayla ve zamanı gelince yapmalıyız ki olumsuzluk vuku bulmasın.
Pilot çarmıhı hazır degilse önce gemiyi emniyetli bir alana sevkedip daha sonra pilot çarmıhı ile ilgilenebiliriz.yani o anda kullanmayacağımız şey bizi oyalamasın dikkatimizi dağıtmasın.
malumun uz kazaların bir kısmı dikkat dağılmasındandır.
A llah kazasız sıkıntısız manevralar versin.selametler...
fatih göksu
iskenderun limanı kd.klv.kpt

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Gemiler ne kadar modern olursa olsun, başta insan hataları olmak üzere makine alet edavat hataları gemilerin çarpışmasına neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı,çalıştırdıkla rı makineleri vb. iyi bilmeleri için ticaret gemilerinin tüm personeli çok iyi eğitim almalıdır. Gemilerde eğitim devam etmeli, role talimleri eksiksiz yerine getirilmelidir. Çok iyi artı meslek İngilizcesini bilmek, kurallara uymak da gemi kazalarını önemli öklçüde azaltabilir.
Eskile r her gemi/deniz kazasının altında bir eşeklik yatar derlerdi.
Allah'ta n kazalardan koruyarak güzel seferler dilerim. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190