Aliağa'da Amonyum Nitrat Operasyonu

Nakliyeci olarak teslim aldıkları 16 ton ''amonyum nitrat'' maddesini satmak istedikleri iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişiden 1'i tutuklandı

Aliağa'da Amonyum Nitrat Operasyonu

 Aliağa'da Amonyum Nitrat Operasyonu
 

 İzmir'in Aliağa ilçesindeki bir firmadan, Denizli Tarım İl Müdürlüğü'ne götürülmek üzere teslim aldıkları 16 ton amonyumnitratı çalarak Manisa'nın Akhisar ilçesindeki bir depoda saklayan dört kişi, jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların, amonyumnitratı satmak bazı kişilerle temasta bulunduğu iddia edildi.
 Kendilerini nakliyeci süsü veren zanlılar, 16 ton amonyumnitratla birlikte kayıplara karıştı. Firma yetkilileri, patlayıcıların etkisini arttırmada da kullanılan çok miktardaki amonyumnitratın Denizli Tarım İl Müdürlüğü'ne götürülmemesi üzerine jandarmaya bilgi verdi. Jandarma, terör örgütü tarafından da kullanılan amonyumnitratın çalınması üzerine harekete geçerek olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlattı. Amonyumnitratı firmadan nakliyeci olarak teslim alan kişilerin, çeşitli suçlardan kayıtları bulunan A.U. ve E.Ö. isimli olduğu belirlendi. Jandarma, düzenlediği operasyonla bu kişileri yakalayarak gözaltına aldı. Zanlı A.U. ve E.Ö.'nün ifadeleri doğrultusunda malın bir depoda saklandığı tespit eden ekipler, baskın sonucu 16 ton amonyumnitratı ele geçirdi. Zanlıların Aliağa'dan çaldıkları amonyumnitratı satmak için bazı kişilerle irtibata geçtiğini iddia edilirken soruşturmaya genişleten jandarma, Akhisar'da A.V. ve E.G'yi de gözaltına aldı. Çalınan amonyumnitratın kimlere satılacağı araştırılırken jandarma tarafından gözaltındaki kişilerin terör örgütüyle bağlantılarının bulunup bulunmadığının araştırıldığı öğrenildi. Gözaltındaki zanlılar A.U., E.Ö., E.G. ve A.V., sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.(AA)

 DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176