Ali Coşkun EOGG'na destek verdi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Erdemir'in özelleştirilmesine katılmak üzere bir araya gelen Ereğli Ortak Girişim Grubu'na, "olumlu bir girişim" dedi.

Ali Coşkun EOGG'na destek verdi

ALİ COŞKUN EOGG'NA DESTEK VERDİ

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Erdemir'in özelleştirilmesine katılmak üzere bir araya gelen Ereğli Ortak Girişim Grubu konusunda, ''Tabii ki arkadaşların yerli sanayicileri bir araya toplayarak ihaleye girmeleri gayet olumlu bir girişim'' dedi.

Küçük Ev Aletleri Sanayici ve İhracatçıları Derneği (KESİD) tarafından düzenlenen ''Çin Menşeli Ürünlerin Pazarda Oluşturduğu Haksız Rekabet ve Piyasa Denetimi Etkinliğine İlişkin Yaşanan Sorunlar'' konulu panele katılan Coşkun, gazetecilerin sorularını yanıtladı. ''Erdemir'in bir Türk girişim ortaklığı tarafından alınmasına taraftar mısınız?'' şeklindeki bir soru üzerine Coşkun, özelleştirme üst kurulu üyelerinden biri olduğunu hatırlatarak, bu konuda yorum yapmasının fevkalade yanlış olacağını söyledi.

Coşkun, ''Çünkü ihale öncesi hazırlık safhasında... Tabii ki arkadaşların yerli sanayicileri bir araya toplayarak ihaleye girmeleri gayet olumlu bir girişim. Tabii neticede değerinde özelleştirme kararlılığı içindeyiz. Onun için verilecek teklifler değerlendirilecek'' diye konuştu.

Coşkun, geçmişte başka bir şirket için benzer girişim olduğu ve bu grupta dağılma yaşandığının hatırlatılması üzerine, ''Zaman, mekan ve sektör olarak çok farklı. Onun için Ereğli ile mukayese etme imkanı yok'' dedi. Ereğli'yi çok iyi bildiklerini ve son yıllarda şirketin çok başarılı atılımlar yaptığını ifade eden Coşkun, bütün bunları, dünya konjonktüründeki gelişmeleri dikkate alarak değerlendirmek gerektiğini kaydetti. Coşkun, Ereğli Ortak Girişim Grubu'nda 34 firmanın yer almasının karar almada sakınca doğurup doğurmayacağı yönündeki bir soruyu da, ''Kendi verecekleri bir karar. Dünyada şirket evlenmeleri ve çok ortaklı şirket başarıları oldukça çok'' diye yanıtladı.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190