Akkaya MARPORT'a Genel Müdür oldu

Uluslararası taşımacılık ve liman işletmeciliği sektörünün önde gelen isimlerinden Arkas, Marport Liman İşletmeleri’nin Genel Müdürlüğü görevine Ferhat Akkaya’yı getirdi.

Akkaya MARPORT'a Genel Müdür oldu

Marport’un yeni Genel Müdürü Ferhat Akkaya

Uluslararası taşımacılık ve liman işletmeciliği sektörünün önde gelen isimlerinden Arkas, Marport Liman İşletmeleri’nin Genel Müdürlüğü görevine Ferhat Akkaya’yı getirdi. Türkiye’nin en büyük özel limanı olan Marport’ta yeni görevine Mayıs ayında başlayan Akkaya, Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Akkaya yeni görevi ile ilgili olarak, “Türkiye’nin dış ticaretinin önemli bir kısmına her yıl ev sahipliği yapan Marport, bugüne kadar elde ettiği başarılara yenilerini ekleyecektir. Halihazırda ülkemizin en büyük kapasiteye sahip ve en hızlı limanı olan Marport, yaptığı yatırımlar sonucu, yılda 1 milyon 300 bin konteyneri elleçleyebilecek kapasiteye ulaştı. Amacımız hızla artan dış ticaretimizin bir adım önünden giderek gerekli altyapıyı sağlamak olacak” dedi.  

Evli olan Ferhat Akkaya, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190