ABD Enerji Bakanı İstinye'deydi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ülkemizde bulunan Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanı Sn. Ernest MONİZ Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

ABD Enerji Bakanı İstinye'deydi

ABD ENERJİ BAKANI İSTİNYE’DEYDİ

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ülkemizde bulunan Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanı Sn. Ernest MONİZ Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. İstanbul’da gerçekleştirilen “Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi”ne katılmak için ülkemizde bulunan konuk bakan ve beraberindeki heyet, bir dizi temaslarının ardından İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri (VTS) Merkezi’ne teknik bir ziyaret gerçekleştirdi. Genel Müdür  Salih ORAKCI tarafından karşılanan bakan ve beraberindeki heyete, Türk Boğazlarındaki riskler ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından verilen Gemi Kurtarma, Arama-Kurtarma, Seyir Yardımcıları, Haberleşme ile Gemi Trafik ve Kılavuzluk Hizmetleri hakkında bir kapsamlı bir sunum yapıldı.

Genel Müdür Yardımcısı Caner ARSEVEN’in de hazır bulunduğu görüşmede Genel Müdür,konuk bakan Sn. Ernest MONİZ’e, Türk Boğazlarıyla ilgili istatistiklerle, boğazların jeopolitik ve stratejik önemi, seyir emniyeti ve güvenliğe yönelik yapılan uygulamalar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Enerji alanındaki ulusal ve uluslararası gemi trafiği hakkında da bilgi verilen sunumun ardından soru cevaplarla, bilgi alışverişine devam edildi. Ayrıca Salih Orakçı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sn. Binali YILDIRIM’ın denizlerdeki seyir emniyetini artırmak amacıyla verdiği talimatlar doğrultusunda Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yatırımlardan da kısaca bahsetti. Türk Boğazlarında yapılan operasyonları yerinde görme imkânı da bulan konuk bakan ve heyet, operasyon odasında çeşitli incelemelerde de bulundu. Genel Müdür Sayın ORAKCI, birçok konu üzerinde görüş alışverişinde bulunulan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren ABD Enerji Bakanı Sn. Ernest MONİZ’e günün anısına bir plaket sundu.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190