9 Eylül, ARKAS, İDÇ, BEŞİKTAŞ VE AYGAZ’I AĞIRLADI

Bahar Kariyer Günleri’nin ilk haftasının konukları, ARKAS HOLDİNG, İZMİR DEMİR ÇELİK A.Ş., BEŞİKTAŞ DENİZCİLİK ve AYGAZ ANADOLUHİSARI TANKERCİLİK A.Ş. oldu.

9 Eylül, ARKAS, İDÇ, BEŞİKTAŞ VE AYGAZ’I AĞIRLADI
HABERİN GALERİSİ
BAHAR KARIYER GUNLERI

BAHAR KARIYER GUNLERI

Bahar Kariyer Günleri Başladı

DOKUZ EYLÜL ARKAS, İDÇ, BEŞİKTAŞ VE AYGAZ’I AĞIRLADI

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik Kulübünün düzenlediği 2013 Bahar Kariyer Günleri’nin ilk haftasının konukları, ARKAS HOLDİNG, İZMİR DEMİR ÇELİK A.Ş., BEŞİKTAŞ DENİZCİLİK ve AYGAZ ANADOLUHİSARI TANKERCİLİK A.Ş. oldu.
1 Nisan 2013 günü oturum başkanlığını Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Didem ÖZER ÇAYLAN’ın yaptığı Kariyer Günleri Birinci Oturumu Arkas Holding A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Verda AKPINARLI ve Yang Ming Anadolu Gemi Acenteleri A.Ş. İzmir Pazarlama Müdürü Didem BORAN’ın katılımları ile gerçekleşti.


Yrd. Doç. Dr. Didem ÖZER ÇAYLAN oturumu başlatırken katılımcıları konuşmacılar hakkında bilgilendirdikten sonra sözü Verda AKPINARLI’ya bıraktı. Verda AKPINARLI öncelikle Arkas Holding A.Ş. hakkında genel bir tanıtım yaptıktan sonra Denizcilik Fakültesi ile ortak yürüttükleri “Rotamız Arkas” staj programı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Daha sonra sözü diğer konuşmacı Didem BORAN aldı. Denizcilik Fakültesi 2001 mezunu olan Didem BORAN katılımcı öğrencileri iş hayatında yaşayacakları zorluklar ve ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi.

Oturumun son kısmında konuşmacılar öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra oturum sona erdi.

Oturumun sona ermesinin ardından Denizcilik Kulübü Başkanı Burak İbrahim YILMAZ, Kulüp Başkan Yardımcısı Ufuk DEMİRCAN ve Kulüp Üyesi Selen YANIK,  kulüp adına teşekkür belgelerini oturum başkanı ve konuşmacılara sundular.

2013 Bahar Kariyer Günleri’nin 2 Nisan 2013 Salı günkü ikinci oturumunda oturum başkanlığını Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurser Gökdemir IŞIK’ın yaptığı toplantıya, İzmir Demir Çelik A.Ş. Kiralama Müdürü A.Selam ÇAMUR, İzmir Demir Çelik A.Ş. Acente Müdürü Vedat ÖZTÜRK, İzmir Demir Çelik A.Ş. Operasyon Müdür Yardımcısı Ersan ERDOĞAN ve İskele  Operasyon Memuru Aydın ŞAHANKAYA katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan A.Selam ÇAMUR, şirketleri hakkında genel bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunumunda işletmenin ana faaliyet alanları, kalite kontrol sistemleri ve diğer ticari aktivitelerden söz eden ÇAMUR, 2008 küresel ekonomik kriz öncesinde ve sonrasındaki durumu denizcilik sektörü ve kiralama piyasası özelinde değerlendirdi.

Daha sonra söz alan Vedat ÖZTÜRK konuşmasına öğrencilere acentecilik hakkında genel bilgiler vererek başladı. Acentenin A’dan Z’ye gemiye ait tüm operasyonlarda etkin görev aldığını, gemi adamlarının sağlık sorunları söz  konusu olduğunda bile kendilerinin yardımcı olduğunu aktardı. Yılda 300 gemiye acentelik hizmeti verdiklerini aktaran ÖZTÜRK, bünyelerinde kurulacak olan Termik Santral ile iş yüklerinin daha da artacağını vurguladı.

Daha sonra söz alan Ersan ERDOĞAN, şirketlerinin gemi işletmeciliği departmanı hakkında bilgiler vererek konuşmasına başladı. ERDOĞAN, 2014 yılında hizmete alacakları Termik Santral ile personel sayısının artacağını, buna paralel olarak lojistik aktivitelerin de hız kazanacağını vurguladı. Gemi yönetimi hakkında detaylı bir teorik sunum yapan ERDOĞAN’ın konuşması taşıdıkları yükleri ve rotaları belirttikten sonra son buldu.

Daha sonra söz alan Aydın ŞAHANKAYA, İzmir Demir Çelik A.Ş’ye ait limanın teknik özellikleri hakkında bilgiler verdi. 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren Güvenli Liman Projesi kapsamına alınan limanlarının çeşitli yük tiplerine hizmet verme esnekliğinin bulunduğunu belirten ŞAHANKAYA, limanlarında bulunan elleçleme ekipmanları hakkında bilgiler verdi.

Oturumun son kısmında konuşmacılar öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra oturum sona erdi.

Oturumun sona ermesinin ardından Denizcilik Kulübü Başkanı Burak İbrahim YILMAZ, Kulüp üyeleri Gülfem ÖZTÜRK, Ezgi ÜNALDILAR ve Kübra BATMAZ kulüp adına teşekkür belgelerini oturum başkanı ve konuşmacılara sundular.

3 Nisan 2013 Çarşamba günkü üçüncü oturumda oturum başkanlığını Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gül DENKTAŞ ŞAKAR’ın yaptığı toplantıya, AYGAZ Anadoluhisarı Tankercilik A.Ş. Müdürü Kenan SUMRA, AYGAZ Anadoluhisarı Tankercilik A.Ş. Güverte Enspektörü Kpt. Uğur HASIRCI, Beşiktaş Denizcilik Operasyon Müdürü Kpt. Evren GÜREL, Beşiktaş Denizcilik İnsan Kaynakları Müdürü Tanyol BEŞEK katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Kpt. Uğur HASIRCI, KOÇ grubu hakkında genel bir sunum gerçekleştirdi. Türkiye’deki pazar payının %29’unun KOÇ grubunun bir üyesi olan AYGAZ’ın elinde olduğunu belirten HASIRCI, Anadoluhisarı Tankercilik A.Ş.’nin organizasyon şemasını açıkladı. Karadeniz limanlarını etkin şekilde kullandıklarını belirten HASIRCI, gemilerinde istihdam ettikleri gemi adamlarının çalışma koşullarını aktardı. Öğrencilere yönelik olarak staj imkanlarından söz eden HASIRCI, konuşmasına toplantının başarılı geçmesi dilekleriyle son verdi.

Daha sonra söz alan Kenan SUMRA, en büyük hedeflerinin filolarının kapasitelerini arttırmak olduğunu belirtti. Şu an kadrolarında 100’e yakın gemi adamı istihdam ettiklerini belirten SUMRA, AYGAZ’ın tarihçesinden bahsetti. Lojistik aktivitelerini kendi özkaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini aktaran SUMRA, çalışanlarına sağladıkları sosyal imkanlar ile gurur duyduklarını ve bu sayede çalışanlarının motivasyonlarını en üst seviyede tuttuklarına inandıklarını belirtti.

Daha sonra söz alan Kpt. Evren GÜREL, BEŞİKTAŞ Denizcilik hakkında bilgiler vererek konuşmasına başladı. Şu anda 16 gemiye sahip olduklarını ve bu gemilerin sertifikasyonlarının tam olduğunu aktardı.

Daha sonra söz alan Kaptan Tanyol BEŞEK, işe alım süreci hakkında bilgiler verdi. Not ortalamasının kendilerince önemsendiğini belirterek, çok zorlu bir mülakat sürecinin varlığından bahsetti. Bu yöntemle işe aldıkları personelin %80 oran ile firmalarına sadık kaldığını belirten BEŞEK, gençlere iş imkanları konusunda cesaretlendirici bilgiler aktardı.

Oturumun son kısmında konuşmacılar öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra oturum sona erdi.

Oturumun sona ermesinin ardından Denizcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Ufuk DEMİRCAN, Kulüp üyeleri Seda YILDIRIM, Melis ÖZŞEN ve Tolga GÖLDELİOĞLU, Gökhan Olcay ERKAT kulüp adına teşekkür belgelerini oturum başkanı ve konuşmacılara sundular.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190