860 Milyon Liralık Yat Monaco'ya Demirledi

Rus milyarder Andrey Melnichenko, 480 milyon dolar (860 milyon lira) değerindeki muhteşem yatıyla Monaco sahillerine demir attı.

860 Milyon Liralık Yat Monaco'ya Demirledi

120 metre uzunluğundaki yatın ilk seferini 2008'de Norveç'ten Rusya'ya üç adet Claude Monet tablosu taşımak için yaptığı bildirildi.

EŞİNİN ADININ BAŞHARFİ

İçinde bir yüzme havuzu ve küçük bir diskotek de barındıran yat, milyarder işadamının eşi Aleksandra'nın isminden dolayı kısaca 'A' olarak isimlendirilmiş. Tavanının büyük kısmı cam olan yat, 14 misafirin konforlu ağırlanabileceği şekilde 6 lüks süite sahip olarak düzenlenmiş, ayrıca yatta 42 hizmetli ve seyir görevlisi için de yeterli mekân ayarlanmış. Yatın en dikkat çekici özelliklerinden birisi, bir helikopter hangarıyla 9 metre uzunluğunda bir acil durum botunu gövdesinde taşıyabilmesi.

11 MİLYAR $ SERVETİ VAR

Toplam servetinin 11 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilen Andrey Melnichenko'nun yatının, daha önce "dünyanın en büyük yatı" unvanına sahip olan Rus milyarder Roman Abramovich'in yatından 7 metre daha uzun olduğu kaydedildi. Bermuda bandıralı yatın ağırlığı ise 6 ton.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri çiçek
nuri çiçek - 7 yıl Önce

Yatın ağırlığı 6 ton olmasa gerek. Daha önce bazı haberlerde denk geldiğimiz gibi bu tarz değerler hatalı verilebiliyor.

Bir de konu ile ilgili resimleri sembolik resim olarak vermemenizi rica ediyorum. İnternette aratsaydınız keşke yatın resimleri çıkıyordu.iyi çalışmalar...Nuri Çiçek

serkan  yaman
serkan yaman - 7 yıl Önce

6 ton mu? devamlı bu hatalar yapılıyor!!!

FURKAN
FURKAN - 7 yıl Önce

port said limanına girerken bu yatı görmüştüm dizayn olarak çok çirkin bir yapısı var. yanından geçtik ama öyle pek ahım şahım bişey değildi... tamamen para israfı bence

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176