5 yıllık planda denizcilik yoğun

Plan süresince tersane kapasitesi artırılacak. Bu kapsamda başta Doğu Akdenizde bir bakım onarım tersanesi olmak üzere, Türkiye Tersaneler Mastır Planı sonucunda önerilen tersane..

5 yıllık planda denizcilik yoğun

Plan süresince tersane kapasitesi artırılacak. Bu kapsamda başta Doğu Akdenizde bir bakım onarım tersanesi olmak üzere, Türkiye Tersaneler Mastır Planı sonucunda önerilen tersane alanlarının imar planı çalışmaları ve alt yapı çalışmaları tamamlanarak, 2012 yılına kadar tahsise uygun hale getirilmesi sağlanacak.

Önümüzdeki 2 yılda gemi geri dönüşüm sanayi desteklenecek. Geri dönüşümü gerçekleştirilecek ithal gemilerle ilgili gümrük mevzuatında yaşanan sıkıntılar giderilecek.

Gemi ve yat inşa sanayinde kullanılan başlıca ithal ürün ve malzemeler belirlenerek, bu malzemelerin yerli üretim imkanları araştırılacak. Mevcut gemi yan sanayi tesislerinin ürettikleri ürünlerin sertifikalandırılmasındaki problemlerin giderilmesine yönelik tedbirler belirlenecek ve bu tedbirler hayata geçirilecek.

Gemi yan sanayi dışında üretim yapan imalat sanayinin gemi yan sanayi ürünlerini üretmelerini teşvik etmeye yönelik tedbirler belirlenecek. Kıyı Yapıları Mastır Planı tamamlanacak. Plan, artan ticaretin kesintisiz, etkin bir şekilde akışını sağlayacak ve Türkiye'nin transit ülke konumuna gelmesini kolaylaştıracak olan büyük ölçekli ve ana limanlar oluşturulabilmesi amacıyla uygun liman sahalarını belirleyecek ve girişimcilerin bu sahalara yönlendirilmesini sağlayacak.

denizhaber.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
sibel özer
sibel özer - 11 yıl Önce

bu ülkede bir sahil şeridi var.

o sahil şeridi üzerinde önüne gelen herkesin söz hakkı war.

belediye de söyler, turizm bakanlığı da söyler, koruma teşkilatı da söyler planlama teşkılatı da..

bizimkiler nerde çokluk usulü iş yapar..

Tufan MATABAN
Tufan MATABAN - 11 yıl Önce

sizinkilerden kastınız nedir sibel hanım anlayamadım..?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176