3. Köprü Sarıyer'e Yapılacak

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda çok gizli bir çalışma bitirildi. İstanbul ve çevresinde büyük rant mücadelesine yol açacağı için çalışma çok gizli tutuluyor.

3. Köprü Sarıyer'e Yapılacak

Üçüncü köprü Sarıyer'e

İstanbul Boğazı'nda üçüncü Boğaz köprüsü, Anadolu Kavağı Yüşatepe ile Sarıyer Havan Tepe arasına kurulacak.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda çok gizli bir çalışma bitirildi. İstanbul ve çevresinde büyük rant mücadelesine yol açacağı için çalışma çok gizli tutuluyor.

İstanbul Boğazı'nda üçüncü Boğaz köprüsü, Anadolu Kavağı Yüşatepe ile Sarıyer Havan Tepe arasına kurulacak. Bunun sonucu, Trakya'da Çatalca, Anadolu'da Ömerli çok önem kazanacak. Üçüncü köprü, Karadeniz Otoyolu uzantısı olarak Boğaz üzerinden geçecek. Hopa'dan çıkanlar Karadeniz sahilinden Ömerli üzerinden İstanbul Boğazı'nı geçecek, Çatalca'da otoyola birleşecek. Bu planın bir önemli bölümü, Çatalca üstlerinde Karadeniz'e yakın ikinci otoyol devreye sokulacak. İstanbul Boğaz geçişi için Arnavutköy-Vaniköy-Kandilli üzerinde de önemli çalışmalar yapıldı ama Yüşatepe-Havan Tepe yarışı kazandı. Seçim sonrası bombası bu olacak. 

Kaynak: Vatan Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
seda toplan
seda toplan - 12 yıl Önce

bravo diyorum memlekette kalan üç beş parça ağaç da bu şekilde gidecek!transit yol yapılacaksa kente hiç girilmez, kentin bu kadar içinde olan yol da transit yol olmaz. metropliten raporuyla birbirini tamamlayan ne de güzel bir rant sistemi ayarlamışlar! bunu hazırlayan onaylayan otoritenin teknisyeni plancılarla meslektaş olmaktan utanç duyuyorum. sizin aldığınız eğitim de siz de..

Serdar ARGIÇ
Serdar ARGIÇ - 12 yıl Önce

İstanbul'un son yeşillikleri ve su havzaları da bugün itibarı ranta teslim edildi, bu kıyıma karar verenler seçimlerden sonra iktidar olmasalar bile yeni iktidar bu projeye sevinerek sahip çıkacaktır hiç şüpheniz olmasın, kendilerine en içten sevgi ve saygılarımı gönderiyorum..!

seha tuncay
seha tuncay - 12 yıl Önce

bunların kafaları almaz ki iş köprü, boğazın üstünden geçiş değil iş daha sonrası yani köprünün çevre yolları ana yolların yan yollara bağlanması yapılacak en güzel şey marmaray da olduğu gibi yine boğazın altından geçiş zira kalan bir avuç yeşilli de rantçıların elinde yağmalanacak yeni yeni gecekondu mahalleleri oluşacak aynı armutlu gibi.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176