2 Adet Hastane Gemi Yaptırılacak

4 sağlık serbest bölgesi kurulacak. Ayrıca engelliler için hastaneler elden geçirilecek, sağlık turizmi tesisleri artırılacak, 2 adet hastane gemi yapılacak

2 Adet Hastane Gemi Yaptırılacak
Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında, 4 sağlık serbest bölgesi kurulacak. Ayrıca engelliler için hastaneler elden geçirilecek, sağlık turizmi tesisleri artırılacak, 2 adet hastane gemi yapılacak

Türkiye, 10 yıl içinde bölgenin en önemli sağlık merkezi olma hedefiyle ilk adımı geçtiğimiz gün şehir hastaneleri projesi ile attı. 14 kente 15 şehir hastanesinin yapılacağı proje ile başlayan sağlık tesislerinin dönüşümü, yüzer hastanelerin yapılması, sağlık serbest bölgelerinin kurulması, sağlık turizmi hizmeti verecek tesis sayılarının artırılması ve engelliler için hastanelerin yeniden elden geçirilmesi ile devam edecek. Türkiye 2017'ye kadar 4 sağlık serbest bölgesi kuracak, 2 adet hastane gemi yapacak. Şehir hastaneleri projesi ile başlayan sağlıkta dönüşümün ikinci evresinde, sağlık tesisleri baştan sona yenilenecek. 2017'ye kadar 4 farklı bölgede yapılması planlanan Sağlık Serbest Bölgeleri uluslararası hastalara yönelik olacak. Bu bölgelerden yabancılar yüzde 85, Türk vatandaşları ise yüzde 15 oranında yararlanabilecek. Bu tesislerde SGK geçerli olmayacak. Uluslararası havaalanlarına yakın bölgelerde yapılacak olan tesislerde yabancı hastalara, yabancı doktor ve hemşireler hizmet verecek. 

5 Mİ LYAR $ GELİR 
Türkiye'ye geçtiğimiz yıl 180 bin hasta sağlık turizmi kapsamında gelirken, bu sayının 2017'de 400 bine çıkarılması hedefleniyor. Sağlık turizminden yakın vadede hedeflenen gelir ise 5 milyar dolar. 

HELİKOPTER PİSTİ DE VAR
Yakın zamanda ihalesinin yapılması planlanan hastane gemilerin içinde 200 yatak, ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, diyaliz merkezleri bulunacak. Gemiler acil hizmeti verebilecek ve gemilerde helikopter pisti yer alacak.
YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Bir emekli sandığı emeklisi olarak benim bildiğim gün geçtikçe
sağlık giderlerim artmaktadır. Anlaşmalı polikliniğe gidiyorum, on iki lira muayene parası ödüyorum, devlet benden ayrıca 15 lira muayene ücreti kesiyor. Ayrıca birçok ilacı devlet vermiyor, paramla alıyorum. Şöyle olmalı, anlaşlmalı poliklinik ve özel hastanelerde hiç katkı payı ödememeliyim. Yazılan ilaçların hepsi bedava olmalı. Ne emekli maaşı alıyorum ki bir de katkı parası ve ilaç bedelini cebimden ödüyorum. Allah yardımcımız olsun.
www.refikakd ogan.com

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Yorumumu hanıma okuyunca eksik yaznışsın dedi.Geçen sene her gözüme
birer damla verilen ilaç bu sene iki gözüme bir damla olarak verildiğinden göz damlam yetmiyor ve sen cebinden ödüyorsun dedi. Yukarıda oturmuş birileri doktor yerine o karar veriyor.Biz yıllarca sağlığımız için emekli aidatı ödeyelim sonra da emeliliğimizde üste para ödeyelim, olacak iş mi bu? Şimdi biz birisine mi saldıracağız kı hastane gemisi yapıyorlar? Hastane gemisi açık denizlerde çıkarları olan devletlerin ordusu için yapılır. Sonra bunun giderlerini de bize yüğkleyeceklerinden elbette hastane gemisine karşıyım. Ceplerinden bir lira ödemeyenler çılgın projelerle bizim kesemizden har vurup harman savuruyorlar. Allah yardımcımız olsun.
www.refikakd ogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190