Sanayi Mahallesi Sakinleri Başka Yere Taşınmak İstemiyor

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında başka yere taşınılması düşünülen Sanayi Mahallesi sakinleri, bulundukları yerden başka bir yere gitmek istemediklerini söylediler.Tekkeköy ilçesinde bulunan Sanayi Mahallesi sakinleri,...

Sanayi Mahallesi Sakinleri Başka Yere Taşınmak İstemiyor
Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında başka yere taşınılması düşünülen Sanayi Mahallesi sakinleri, bulundukları yerden başka bir yere gitmek istemediklerini söylediler.
Tekkeköy ilçesinde bulunan Sanayi Mahallesi sakinleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun ziyaretinde mahalle sakinlerinin buradan başka bir yere taşınmayacağı sözünü verdiğini iddia ederek, Nacıhantaş Sokak üzerinde basın açıklaması yaptılar. 300 haneli 4 bin nüfuslu mahallede yaşayan vatandaşlar, başka bir yere taşınmak istemediklerini yaptıkları basın açıklaması ile dile getirdiler. Küçük yerlerde yaşamaya alışık olduklarını belirten Mahalle Muhtarı Erol Kıllı, “Biz burada insanlarımızın mağdur olmayacağı şekilde dönüşüm yapılmasını istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız buradan geçerken bir söz verdiler. İlla buraya kentsel dönüşümün yapılması konusunda talimat verdi. Biz belediye başkanımızdan insanların mağdur edilmemesini, TOKİ yapılacaksa da bu semte yapılmasını istiyoruz. Çünkü biz malcılıkla ve çiftçilikle uğraşanlar insanlarız. Biz başkanımızdan insanları mağdur etmemelerini istiyoruz” dedi.
43 yaşındaki mahalle sakini Aydın Çavuşoğlu ise, “Biz Sanayi Mahallesi sakinleriyiz. Biz uzaklara gitmek istemiyoruz. Burası dedelerimizin toprağıdır. Biz bu topraklarda kalmak istiyoruz” diye konuştu.
Mahalle sakinleri yaptıkları basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190