Okyanus ortasındaki adaya yardım götüren TDV gönüllüleri ilahilerle karşılandı

Kurbanlarımız kardeşlik için, temasıyla 130 ülkede 530 bölgede kurban kesimlerini sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı görevlileri, Tanzanya’ın özerk bölgesi Zanzibar’ın Tumbato adasında yaşayan insanlara ve kuran kursu öğrencilerine de...

Okyanus ortasındaki adaya yardım götüren TDV gönüllüleri ilahilerle karşılandı
Kurbanlarımız kardeşlik için, temasıyla 130 ülkede 530 bölgede kurban kesimlerini sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı görevlileri, Tanzanya’ın özerk bölgesi Zanzibar’ın Tumbato adasında yaşayan insanlara ve kuran kursu öğrencilerine de teknelerle ulaşarak vekalet kurbanları teslim etti.
Türkiye’deki yardımsever vatandaşların kurbanlarını engel tanımadan dünyanın en ücra köşelerine götüren TDV görevlileri Hint Okyanusunda bulunan Tumbato adasına teknelerle ulaştı. Küçük hafızlar tarafından ilahilerle karşılanan TDV görevlileri ve gönüllüleri duygusal anlar yaşadı. TDV görülüleri getirdikleri şeker, cikolata ve balonları kuran kursu öğrencilerine dağıttı. Daha sonra 35 hisse vekalet kurbanı teslim eden TDV görevlileri bolca hatıra fotoğrafı çektirdi.
Türkiye ve vakıfa teşekkür eden medrese sorumlusu Ebubekir Ahmet Bin Shani, “Yardımlar için Türkiye’ye çok teşekkür ediyoruz. Yardımlar çok faydalı oldu” dedi.
Medresede 560 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Bin Shani, “Burada iki tane binamız var, bu iki binada 5 sınıfımızda sabahçı ve öğleci olmak üzere 560 öğrenci eğitim görerek kuran öğreniyor. Medresemize üç sınıf ekleyerek büyütmek istiyoruz. Ayrıca medresemizin etrafına çocukların korumak için duvar örmemiz gerekiyor. Kuyumuzdan çıkan suyu medreseye getirmek için bir su pompasına ihtiyacımız var” diyerek hayırseverlerden yardım istedi.
Adaya yardım götüren ve adadaki çocuklarla eğlenen TDV Gönüllüsü Rıza Kayaalp, Zanzibar’ın Tumbato adasına çok güzel bir şekilde karşılandıklarını belirterek, “Bütün çocuklar sıraya dizilmişler, bizleri ilahilerle karşıladılar. Büyük ilgi gösterdiler. Bizleri görünce hepsinin yüzleri güldü. Bugün buraya 5 büyükbaş kurban bağışı yapıldı. Bölge gerçekten çok fakir çocukların ayaklarında ayakkabı yok. Bu kardeşlerimize belki hayatlarında az tattıkları eti getirip, birkaç gün de olsa sofralarında olmasını sağlandı. Yapılan yardımlarla çocukları sevindirmiş oldu” diye konuştu.
TDV Gönüllülerinden Fatih Zeybeli’de, “Burada din, dil, renk farklı olsa da hepimizin kardeş olduğunu gördük” diyerek, “Bizi çok sıcak karşıladılar. Çok temiz ve saf insanlar var burada. Burada bulunduğumuz için çok mutluyuz. Hep birlikte bu tür organizasyonlarla diğer kardeşlerimize sürekli ulaşmamız gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı’da, Tanzanya’nın Zanzibar özerk bölgesi Tumbato adasına geldiklerini ifade ederek, “Türkiye Diyanet Vakfının buraya göndermiş olduğu kurban hisselerini keserek buradaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Buradaki insanlar bizleri büyük bir coşku ile karşıladılar. Burada büyük bir heyecan vardı. İnsanlar Türkiye’den gelen selamlara yardımlara çok büyük bir coşkuyla karşılık verdiler. Burada hem medreseyi ziyaret ettik, hem de camiye gitti. Gerçekten ciddi bir yokluk var. Buradaki yapılacak olan yardımlar ülkemize ciddi manada dualarla geri dönecektir diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190