‘Mavi Vatan Tatbikatı’nda hedefler 12’den vuruldu

Mavi Vatan-2019 Taktik Tatbikatı’nın Ege etabında top atışları ile karada belirlenen hedefler imha edildi.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Karadeniz, Akdeniz ve Ege Denizi’nde eş zamanlı olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava...

‘Mavi Vatan Tatbikatı’nda hedefler 12’den vuruldu

Mavi Vatan-2019 Taktik Tatbikatı’nın Ege etabında top atışları ile karada belirlenen hedefler imha edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Karadeniz, Akdeniz ve Ege Denizi’nde eş zamanlı olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı birliklerinin de katıldığı Mavi Vatan-2019 Taktik Tatbikatı başarılı bir şekilde devam ediyor. Devam eden tatbikat heyecanlı anlara sahne oluyor. Ege Denizi’nde icra edilen tatbikat kapsamında, senaryo gereği karada belirlenen noktalara top atışları gerçekleştirildi.

Gece saatlerinde firkateynlerin ateşledikleri toplar hedefleri tam isabetle imha etti. Türk askeri Mavi Vatan olarak kabul ettiği denizlerde de maharetini ve kabiliyetlerini başarı ile sergilediği tatbikat, programlandığı şekilde başarıyla sürüyor.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Sami Çelebi
Hüseyin Sami Çelebi - 3 ay Önce

Allah nazardan saklasın,dost düşman herkese birlik bütünlüğün gösterilmiş olması çok önemliydi,tüm katılanları tebrik ediyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176