Libya’da batan geminin çarkçıbaşısı İbrahim Öztürk memleketi Giresun’da toprağa verildi

(Deniz Haber .Com) Libya açıklarında batan "Tınaztepe-S" adlı Türk kuru yük gemisinde çarkçıbaşı olarak görev yapan Giresun’un Eynesil ilçesin nüfusuna kayıtlı İbrahim Öztürk (54) 16 gün sonra toprağa verildi.Libya açıklarında "Tınaztepe-S" adlı...

Libya’da batan geminin çarkçıbaşısı İbrahim Öztürk memleketi Giresun’da toprağa verildi

Libya açıklarında batan "Tınaztepe-S" adlı Türk kuru yük gemisinde çarkçıbaşı olarak görev yapan Giresun’un Eynesil ilçesin nüfusuna kayıtlı İbrahim Öztürk (54) 16 gün sonra toprağa verildi.

Libya açıklarında "Tınaztepe-S" adlı Türk kuru yük gemisi batmış, gemide bulunan 6 personel kurtarılırken, 7 mürettebattan ise bir haber alınamamıştı. Arama çalışmaları kötü hava koşulları nedeniyle uzun sürmüş ve 10 günlük arama tarama sonrası gemide çarkçıbaşı olarak görev yapan İbrahim Öztürk cesedi dalgıçlar tarafından makine dairesinde bulunmuştu. Resmi işlemleri tamamlanan İbrahim Öztürk’ün cenazesi havayolu ile önce İstanbul’a buradan da dün akşam saatlerinde Trabzon Havalananı’na getirildi. Öztürk için Eynesil Merkez Camisi’nde Cuma Namazı sonrası cenaze namazı kılınırken, Köseli Mahallesinde bulunan aile kabristanlığında toprağa verildi. Cenaze namazına ailesi, Eynesil İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, siyasi parti temsilcileri, Daire amirleri ve onlarca vatandaş katıldılar.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176