İtfaiyeden Falezlerde Nefes Kesen Tatbikat

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Karaalioğlu Parkı’ndaki falezlerde gerçekleştirdiği yaralı kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı.Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 19 ilçede bulunan 42 istasyonda görev...

İtfaiyeden Falezlerde Nefes Kesen Tatbikat
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Karaalioğlu Parkı’ndaki falezlerde gerçekleştirdiği yaralı kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 19 ilçede bulunan 42 istasyonda görev yapan personel için eğitim düzenledi. Olası bir yangın veya kaza anında muhtemel can ve mal kayıplarını minimuma indirmek amacıyla planlanan eğitimlerde personele, müdahale, kurtarma ve yüksekte çalışma konularında teorik ve uygulamalı dersler verildi. Bu kapsamda Karaalioğlu Parkı’ndaki falezlerde gerçekleşen yaralı kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı.
İPLE YUKARI ÇEKİLDİ
Falezlerden kayalıklara düşen bir kişinin kurtarılması canlandırıldığı tatbikat nefes kesti. Senaryo gereği, bir vatandaş falezler üzerinden deniz kenarındaki kayalık ve makilik alana düştü. Yaralıya ilk müdahaleyi yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeli, boyunluk takarak yaralıyı sedyeye koydu. Yaralı, kurulan ipli sistem ile yakındaki güvenli bölgeye kaydırılarak alındı.
EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa, falezlerde bu tür düşme ve intihar girişimi olayları ile çok sık karşılaştıklarını belirterek, “Hayat kurtarma ile ilgili her olaya canla başla müdahale ediyoruz. Personelimizin böyle olaylara hızlı ve güvenilir şekilde müdahale edip operasyonu en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için eğitimlere büyük önem veriyoruz” dedi. Ahmet Kısa, ayrıca vatandaşları tehlike yaratacak biçimde falezlere çok yaklaşmamaları ve manzara seyrederken daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190