"Doğu Akdeniz’de önceliğimiz gemi personelimiz ve diğerlerinin güvenliğidir"

ExxonMobil Sözcüsü Suann Guthrie, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz’de önceliklerinin gemi personeli ve diğerlerinin güvenliği olduğunu söyledi.

"Doğu Akdeniz’de önceliğimiz gemi personelimiz ve diğerlerinin güvenliğidir"

ExxonMobil Sözcüsü Suann Guthrie, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz’de önceliklerinin gei.mi personeli ve diğerlerinin güvenliği olduğunu söyled

KHA’nın, şirketin Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki keşif sondaj operasyonlarıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Guthrie, “Planımız 2018’in ikinci yarısından başlayarak iki inceleme kuyusu açmaktır. Hazırlıkların bir bölümü gerekli izinleri almaktır. Bunlar arasında araştırma gemileri kullanarak çevre verileri toplamaktır” dedi.

ExxonMobil Sözcüsü, araştırmaların birkaç ay içerisinde tamamlanmasının beklendiğini, en önde gelen önceliklerinin, bölgede araştırma yapan ekibin ve diğerlerinin güvenliği olduğunu kaydetti.

Kıbrıs Hükümeti’yle ExxonMobil Corporation ve Qatar Petroleum şirketler konsorsiyumu Nisan 2017’de Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde (MEB) bulunan Blok 10’da bir araştırma ve üretim paylaşma sözleşmesi imzalamıştı.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190