Sedef Tersanesinde Bir Ölüm Daha

Sedef Tersanesi'ne bağlı İzoçim isimli taşeron firmada boyacılık yapan Ali İhsan Çam dün tersanede çalışırken geçirdiği iş kazası neticesinde hayatını kaybetti.

Sedef Tersanesinde Bir Ölüm Daha

Sedef Tersanesinde Bir Ölüm Daha

Tuzla'daki Sedef Tersanesinde bir üzücü kaza daha dün yaşandı. Sedef Tersanesi'ne bağlı İzoçim isimli taşeron firmada boyacılık yapan Ali İhsan Çam dün tersanede çalışırken geçirdiği iş kazası neticesinde hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili olarak Limter-İş sendikasınca yapılan açıklamada "Tersanelerde söz hükmünü yitirmiştir. Çünkü tersane patronları, hükümet devlet ve kamuoyu da biliyor ki iş cinayetlerinin tek bir nedeni vardır. Kuralsızlık, yasa dışılık, esnek çalışma, örgütsüzlük ve taşeronluk sistemidir. Dahası üç kuruşluk iş güvenlik malzemelerinin tersane işçilerine çok görülmesidir." denildi.

Sendika açıklamasında hayatını kaybeden Ali İhsan Çam'ın 31 yaşında olduğu ve 3 çocuk babası olduğu belirtilerek "İki gün önce aramızdan ayrılan yüksel Özdemir 45 yaşındaydı arkasında bir eş beş çocuk, Ali ihsan arkadaşımız ise 31 yaşındaydı arkada bir eş üç çocuk bırakarak patronların kar hırsına kurban gittiler. Her iki arkadaşımızda yüksekten düşme sonucu hayatlarını kaybettiler." denildi.

Sedef Tersanesinde bundan 2,5 ay önce elektrik işleri yapan Elkon Ltd. Şti.'nde çalışan Onur Bayoğlu adlı 19 yaşındaki işçi iş kazası neticesinde hayatını kaybetmişti.

Geçtiğimiz günlerde  ise sendika; Sedef Tersanesi önünde 7,5 saat eylemi gerçekleştirmişti. Eylemin gerekçesi olarak Sedef Tersanesi'nin "Ağır ve Tehlikeli İşkolu Yönetmeliği"ne uymayan taşeronlarını uyarmak ve işçileri aydınlatmak gösterilmişti.

DenizHaber.Com

 

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım DELİDUMAN
yıldırım DELİDUMAN - 11 yıl Önce

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..

- Boğamazsın ki!

- Hiç olmazsa yanımdan koğarım.

Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;

Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.

Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...

İrticâin şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?Mehmet Akif Ersoy

hasan  özdemir
hasan özdemir - 11 yıl Önce

tersanelerde cinayetler işleniyor diye ayağa kalkan sendikacıların- ölüye değil kaçan ranta üzüldüğünü görüyorumherkesi sendikalı yapalım-adamların güvenliğini ve kaza anında doğacak zararı tazminatıda üslensinler o zaman görelim-

iş güvenliği yok diye bunlara çanak tutan medya-ırak da 200 gazeteci öldü-o kadar kolaysa onların güvenliği neden sağlanmadıbu ülkede en çok yaşaması için korunan en eğitimli kişiler tarafından kollanan başbakanı -balyozla arabanın camını kırıp zor kurtardılar-beyler isterizki kimsenin burnu kanamasın-kimse 100 veya 200 ytl tutacak koruyucu baret veya ayakkabıdan kaçmıyor-25 000 kişi bu piyasada çalışıyor ve çok yğun iş var adam bareti koltuğunda gözlüğü yaka cebinde tersanelerinde suçu var ama tek suçlu aramayın-eğitim eğitim diyorsunuz-heryıl binlerce kişi eğitimle sürücü belgesi alıyor ya aşırı hız yada alkollü araç kullanıp ölümler sebep oluyor-bu olayların % 80 kişisel dikkatsizliktir-tersaneleri belene kampı gibi göstermek kimseye fayda getirmez-kazasız günler

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176