'Necdet Ali YILDIRIM' Denize İndirildi

42m boyunda 9.30m genişliğinde yaklaşık 750 yolcu kapasiteli olan gemi, 26.01.2012 Tarihinde (Bugün), Tersanede Düzenlenen Tören ile denize indirildi.

'Necdet Ali YILDIRIM'  Denize İndirildi

Med Yılmaz Gemi San. ve Tic. AŞ. Firması tarafından, YK Denizcilik Turzm İnş. ve Tic. Ltd. Şti. adına İstanbul Boğazında Çalıştırılmak üzere Necdet Ali YILDIRIM isimli Yolcu Gemisi denize indirildi.

42m boyunda 9.30m genişliğinde yaklaşık 750 yolcu kapasiteli olan gemi,  26.01.2012 Tarihinde (Bugün), Tersanede  Düzenlenen Tören ile denize indirildi.

Avrupa birliği standartlarına uygun olarak, Gelişen son teknoloji ile donatılan Yolcu Gemisi çevre sağlığına uygun tüm tedbirler alınarak inşa edilmiş olan geminin inşasında  220 Ton Sac kullanıldı.

Gemi, sektörde yaşanmakta olan krizle birlikte Yaklaşık 15 ayda Tamamlandı.

Gemi, BUREAU VERITAS tarafından sertifikalandırıldı. Böylelikle  Türkiye’de ilk defa bir yolcu gemisi BUREAU VERITAS standartlarına göre inşa edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KADİR İNANDI
KADİR İNANDI - 7 yıl Önce

''YENI INSA EDILEN GEMILERDE VEYA BUNUN GIBI DENIZ ARACLARINDA NE KARAKTER NE DE RUH VAR'' CÜMLELERİNİ SÖYLEYEN ARKAŞIMIZ SANIRIM ''KARAKTER'' VE ''RUH'' KELİMELERİNİN İNSANİ BİR VASIF OLDUĞUNDAN HABERSİZSİNİZ. NİTEKİM BEĞENİLER GÖRECELİDİR KİŞİLER BİRŞEYİ BEĞENİR VEYA BEĞENMEZLER AMA ERDEMLİK VERİLEN EMEĞE SAYGI DUYMAKTIR.''Artık gezinti teknelerin indirme töreninde bile gururlanıyoruz. Gemi sanayi çökmüş kimsenin haberi yok veya kimse kral çıplak olduğunu dile getiremiyor çünkü baştakilerin keyfi ve işleri yerinde hayırlı işler'' YUKARIDAKİ YORUMU YAPAN ARKADAŞ GEZİNTİ TEKNELERİ ADINI VERDİĞİ YOLCU GEMİSİNE HABERDE BAHSEDİLEN BV KLASIN İLK OLARAK TÜRKİYEDE İNSAASINA KATILDIĞI BİR YOLCU GEMİSİ. MADEM BUKADAR ÇOK BİLEN ARKADAŞIMIZ VARDI NEDEN BUZAMANA KADAR BV KLASLI BİR YOLCU GEMİSİ YAPIMINA CESARET EDİLMEDİ. ELEŞTİRİSEL BAKIŞ İLE SADECE ELEŞTİRMEK ADINA HİÇBİR AMAÇ VE ÖNERİ GETİRMEDEN YAPILAN YORUMLARIN KİŞİLERİ NEKADAR DEMORALİZE ETTİĞİNİN FARKINA VARMANIZI İSTERİM.

YAPILAN YOLCU GEMİSİNİN HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE.

SAYGILARIMLA.ali türel
ali türel - 7 yıl Önce

Artık gezinti teknelerin indirme töreninde bile gururlanıyoruz. Gemi sanayi çökmüş kimsenin haberi yok veya kimse kral çıplak olduğunu dile getiremiyor çünkü baştakilerin keyfi ve işleri yerinde hayırlı işler

Suavi Ozon
Suavi Ozon - 7 yıl Önce

YENI INSA EDILEN GEMILERDE VEYA BUNUN GIBI DENIZ ARACLARINDA NE KARAKTER NE DE RUH VAR:(.

mirac ayarcı
mirac ayarcı - 7 yıl Önce

karakter derken kardeşim hayırlı ugurlu olsun yazcana adıce seyler yazmana gerek yok..

mehmet turkmen
mehmet turkmen - 7 yıl Önce

HAYIRLI OLSUN İMPARATOR GEMİ BORU DONT HAKIKADEN ELMIZIDEN GELDİGİKADAR OZENEREK YAPMAYA CALISTIK BORU İŞLERİNİ

ali türel
ali türel - 7 yıl Önce

SÖZ KONUSU TEKNE SADECE 42 METRE VE 750 YOLCU TAŞIMA KAPASİTESİ , MENZİLİ SİZ DÜŞÜNÜN , DÜNYADA YOLCU GEMİSİ SÖYLEMİ; İÇİNDE 2000-2500 ADET KAMARA VE HER YOLCU BAŞINA 3 MÜRETRABATIN OLDUĞU BOYU 280-310 METRE OLAN GEMİLERDİR. YORUMLARA YORUM YAPAN ARKADAŞ bu BV claslı gemiyle gönül eylesin ,mutlu olsun ve gururlansın

kemal kumsal
kemal kumsal - 7 yıl Önce

BÖYLE GÜZEL VE ÖZENİLEREK BENCE DÖRT DÖRTLÜK BİR TEKNEYİ ELEŞTİRMEK HİÇ HOŞ DEĞİL ELEŞTİREN ARKADAŞ HERALDE NEHİR GEMİSİ SANDI BUNU BOĞAZDAN HERGÜN ONLARCASI GEÇEN,ALLAH HAYIRLISINLAN KULLANMAYI VE BOL KAZANÇLAR NASİB EYLESİN.

sezgin efiloğlu
sezgin efiloğlu - 6 yıl Önce

allah korusun .....


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176