Murat Kıran: "54 yeni tersane geliyor"

Denizcilik sektörünün en büyük iş gücünü barındıran gemi inşa sanayinin tüm dünyayı saran ekonomik krize rağmen halen 71 tersaneyle çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Murat Kıran:

54 yeni tersane geliyor

Denizcilik sektörünün en büyük iş gücünü barındıran gemi inşa sanayinin tüm dünyayı saran ekonomik krize rağmen halen 71 tersaneyle çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Başkanı Murat Kıran, gemi inşa sanayisi olmayan ülkenin bir ayağının topal olduğunu söyleyerek, “Denizde güçlü olmak ülkeyi güçlü yapar” dedi.

Tersaneler, Deniz Ticaret Odası tarafından 20-23 Mart’ta düzenlenecek 12. Europort İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuarı’na hazırlanıyor. 2008’den beri dünyayı saran ekonomik krize rağmen Tuzla bölgesindeki tersaneler gemi bakım ve onarımı ile ayakta kalıyor.

Tamirat Türklerden!

Murat Kıran, “Türkiye gemi, tamir, bakım ve onarımında artık marka olma noktasına geldi. Dünyadaki en önemli tamir ihalelerini Türk tersaneleri almaya başladı. Tersanelerimiz, tamir ve bakım kadar, savunma sanayi ve enerji sektörüne yöneldi. Petrol, enerji ve gaz platformları ile araştırma gemileri, yüzer elektrik santrali olan santral gemileri de Türkiye’de üretilmeye başladı” dedi.

Kıran, halen 71 tersanenin çalıştığını, 54 tersane yatırımının planlandığını vurguladı. Kıran, “Tersanelerin yıllık üretim kapasitesi 3 milyon DWT’nin üzerinde. 7 milyon DWT’ye çıkartabiliriz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esame kal
Esame kal - 6 yıl Önce

Tuzla'da 70 tersanede ilk iki aya sipariş yok Gİsbir başkanı müjdeli haber veriyor 54 tersane açılıyor diye bunlar insanlarla dalgamı geçiyorlar 50 bin işşiz var yaaaaaaa

SİNAN TURAN YAZGAN
SİNAN TURAN YAZGAN - 6 yıl Önce

“Afrika’da çalışan bir antropolog bir kabilenin çocuklarına bir oyun oynamayı önerir, ağacın altına koyduğu meyvelere ilk ulaşanın ödülü o meyveleri yemek olacaktır.
Onlara, “Haydi, şimdi başla! Birinci olan alacak!” O an bütün çocuklar el ele tutuşur, koşarlar ağacın altına beraber varırlar ve hep beraber meyveleri yemeye başlarlar.
Antropol og neden böyle yaptıklarını sorduğunda şu cevabı verirler;
“Biz “TRANSBOS” yaptık: Yarışsa idik, yarışı kazanan bir kişi olacaktı. Nasıl olur da diğerleri mutsuzken yarışı kazanan bir kişi ödül meyveyi yiyebilir?
Oysa biz TRANSBOS yaparak hepimiz yedik.” TRANSBOS"UN anlamını açıklarlar onların dilinde:

TRANSBOS : “BEN, BİZ OLDUĞUMUZ ZAMAN ‘BEN’İM”

TALKMAN
TALKMAN - 6 yıl Önce

yahu Türk tersaneleri sinek avlarken 54 tersane açılıp ne yapacakmış. Her taraf satılık tersane dolu, bizde tersane sahibiyiz, 54 firmaya söyleyin o zaman bizde hazır kurulu evraklı tersanemiz satılık, iş yok, olacağıda yok artık, umudumuz kalmadı, dalgamı geçiyosun murat bey??

muharrem akarsu
muharrem akarsu - 6 yıl Önce

MURAT KIRAN BAŞKA DÜNYA DA YAŞIYOR HERALDE ŞUAN 70 TERSANENİN KAÇ TANESİ ÇALIŞIR VAZİYETTE BİLİYOR MU ACABA 54 TANE GELİYORMUŞ ŞUAN 3 VEYA 4 TANE TERSANE İDARETEN ÇALIŞIYOR ONADA ÇALIŞACAK ADAM BULAMIYORLAR.TENİ TERSANELER AÇILIRSA BOL BOL BALIK TUTARLAR. ADAMLARIN PARALARI ÇOK OLUNCA

bu vergi yüküyle bir yere varılmaz
bu vergi yüküyle bir yere varılmaz - 6 yıl Önce

adamlar bizden yüzde 30-40 da ucuza gemi yapıyor

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190