M/T Çamlıbel törenle denize indi

Marina Denizcilik tarafından Torgem Tersanesi'ne sipariş edilen 106 metre boyunda 5850 DWT'luk M/T Çamlıbel isimli kimyasal tanker törenle denize indirildi.

M/T Çamlıbel törenle denize indi

Marina Denizcilik’e yapılan ve Avrupa’ya ihraç edilecek olan, 106 metre boyunda 5850 DWT’luk M/T Çamlıbel isimli kimyasal tanker Torgem Tersanesi’nde denize indirildi.

Marina Denizcilik yetkilisi Hasan Çiftalöz, Torgem Tersanesi’ne sipariş ettikleri iki kimyasal tankerden biri olan M/T Çamlıbel’i Avrupa’ya satacaklarını söyleyerek şunları kaydetti.

“Dünyadaki navlun fiyatlarının yüksekliği, gemi fiyatlarının tavan yapmasına neden olmuştur. Avrupalı armatörler, gemiler daha kızakta iken talip oluyorlar. Artık sektörde yap-satlar daha çok kar sağlıyor. 15 milyon dolara mal olan M/T Çamlıbel Avrupa’ya ihraç edilecektir. Gölcük Organize Sanayi Bölgesinde, grubumuza ait Türkiye’nin en büyük tersanelerinden birini inşa ediyoruz. Artık kendi gemilerimizi kendi tersanemizde yapacağız” dedi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meriç KURTULAN
Meriç KURTULAN - 13 yıl Önce

TORGEM TERSANESININ TURKIYEDEKI DENIZCILIK MILLI ULKUSU FELSEFESINE EN YAKISIR EYLEMLER ZINCIRINI HAYATA GECIREN BIR TERSANECILIK GOREVINI TAM ANLAMI ILE YERINE GETIRDIGI VE GETIRECEGI KANAATINDEYIM.HAYIRLI OLSUN.

www.merickurtulan.com

Özden Ada
Özden Ada - 13 yıl Önce

M/T Çamlıbel maviliklerde ay yıldızımızı taşıyacak. Çünkü VBG Holding tarafından satın alındı. Türkiye'mize hayırlı olsun.

ADEM  KAYACI
ADEM KAYACI - 13 yıl Önce

BU GİBİ ÇALIŞMALARIN ÜLKEMİZDE YAPILMASI GURUR VERİCİDİR. BU GİBİ GEMİLER SATILIP İHRACATIMIZI HAREKETLENDİRİR. BU DA ÜLKE EKONOMİSİNE FAYDALARINI SIRALAMAYLA BİTİREMEYİZ.. BU GİBİ ÇALIŞMALARIN DEVAMINI DİLERİZ. TEBRİK EDİYORUZ..

Umut Klima Hayati YILIDIRIM/Emrah GÜMÜŞSOY
Umut Klima Hayati YILIDIRIM/Emrah GÜMÜŞSOY - 12 yıl Önce

Bu tür tablolar gurur verici daha büyük tonajlarda gemiler görmek temennisindeyiz. Tebrik Ederiz. Hasan Bey e ve ekibine başarılarının devamını diliyoruz

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190