MSC Cruises’ın yeni nesil mega gemisi MSC Meraviglia suya indirildi

MSC Cruises’ın yeni nesil mega gemilerinden MSC Meraviglia’nın suya indirilmesi sonrasında, su üzeri denge testleri başarı ile tamamlandı

MSC Cruises’ın yeni nesil mega gemisi MSC Meraviglia suya indirildi
MSC Cruises’ın yeni nesil mega gemilerinden MSC Meraviglia’nın suya indirilmesi sonrasında, su üzeri denge testleri başarı ile tamamlandı

SAINT NAZAIRE - Fransa’nın Saint Nazaire kentindeki STX France tersanesinde, MSC Cruises’ın yeni nesil mega gemilerinden MSC Meraviglia’nın suya indirilmesi sonrasında, su üzeri denge testleri başarı ile tamamlandı. MSC Meraviglia Haziran 2017’de denize inip, Cenova hareketli Akdeniz tur programlarını yapmaya başlayacak. Su üzerinde tersanede test çalışması, MSC Cruises ve STX France misafirleri tarafından, Pays de la Loire Bölgesi senatörü Bruno Retailleau, Loire Atlantique Genel Kurulu Başkanı Philippe Grosvalet ve Saint-Nazaire valisi David Samzun nezaretinde gerçekleştirildi.

msc-meraviglia3.jpg

msc-meraviglia-11.jpg

MSC Cruises CEO’su Gianni Onorato konuyla ilgili : “MSC Meraviglia’nın geçtiğimiz sene Batı Akdeniz tur paketlerini satışa açtığımız ilk dönemde gelen yoğun talep, bizleri fazlasıyla cesaretlendirdi. Bu nedenle, yeni nesil gemilerimizin parlak bir geleceğe sahip olacakları ve her tür seyahat severe hitap edecek, değişik pazarlarda da dikkat çekici bir ürün çıkardığımız inancını bize verdi.”

msc-meraviglia6.jpg

STX France başkanı Laurent Castaing yaptığı açıklamada : “Biz MSC Cruises’ın gelecek nesilleri hedefleyen Cruise gemilerini dizayn etmek ve sonrasında da inşaasını yapmaktan dolayı kesinlikle gurur duyuyoruz. Bu muhteşem şirketin inovasyon kabiliyetimize güven duymasından dolayı şükranlarımızı sunarız. 12 yılı aşkın endüstriyel işbirliğimizde, MSC’nin büyüme hırsı ve yücelmesine katkıda bulunmak için heyecanlıyız.”


msc-meraviglia8.jpg

“Float out” olarak ifade edilen, suda ilk yüzdürme bir gemi için en önemli temel taşlarından biridir. Gemi yapım havuzunun suyla doldurulup, geminin son inşaa çalışmalarının tamam-lanması için geminin su üzerine alınmasını kapsar. Bugün “Float out” ile MSC Meraviglia gemisinin ultramodern bir mega cruise gemisi olarak, son teknojiler ile donatılmış halinin global basına ve misafirlerin bir kısmına gövde gösterisi yapılmasıdır. Bu muhteşem gemide, birçok gemi içi aktiviteleri ve özellikleri var iken, özel dizayn edilmiş Cirque du Soleil şovlarının ilk defa oynayacağı Carousel Lounge, MSC Yacht Club’ı,, 96 metre geminin ortasına kadar uzanan Akdeniz stili gezi alanı ve 80 metrelik Led’i ve birçok lüks konsept eklenmiş özelliği ile dikkat çekecek. Ayrıca MSC Meraviglia sınıfının, ilk gemilerinden biri olacak, ismi güzellik ve muhteşemliğin birleşimi olarak, 2019 yılının bahar aylarında hizmete girecek geminin ismi MSC Bellissima olacak.
  
msc-meraviglia7.jpg

msc-meraviglia9.jpg

msc-meraviglia10.jpg


 
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190