Gemi Söküm Tersanesinde Patlama: 5 Ölü

Hindistan Alang gemi söküm tesisinde söküme gelen tankerde Cumartesi günü öğlen saatlerinde meydana gelen patlamada ilk tesbitlere göre 5 işçi yaşamını yitirdi.

Gemi Söküm Tersanesinde Patlama: 5 Ölü

Hindistan'ın Gujarat eyaletindeki Alang gemi söküm bölgesinde faaliyet gösteren Hindistan'ın büyük höldinglerinden Kiran Grubuna ait (Türkiye'deki KIRAN GRUBU ile hiç bir ilgisi yoktur) gemi söküm tesisinde söküme gelen tankerde Cumartesi günü öğlen saatlerinde meydana gelen patlamada ilk tesbitlere göre 5 işçi yaşamını yitirdi.

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre, patlama; Cumartesi günü 12:45 sularında söküm için karaya çekilmiş olan 163 metre uzunluğundaki M/T Union Brave adlı tankerde meydana geldi.

Tanker, geri dönüşüm için ilgili tersane tarafından yakın tarihte satın alınarak Alang tersanesine çekilmişti.

Görgü tanıkları, patlamanın geminin kıç tarafına yakın pompa dairesi civarında kapalı bir bölmenin işçiler tarafından kaynak makinesi ile kesilmeye başlanması esnasında meydana geldiğini söyledi.

Patlamadan sonra geminin kapalı bölümlerinde sıkışan diğer işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Kurtarma çalışmalarında geminin üst bölümlerinde sıkışan 2 işçinin kurtarıldığı diğer bölümlere ulaşma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

Son patlama ile Asya kıtasının en büyük gemi söküm tesislerinin bulunduğu Alang'da bu yıl içerisinde meydana gelen kazalarda ölü sayısı 11'e ulaştı.

 

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176