En Büyük Tanker Teslim Edilecek

Çin tarafından üretilen dünyanın en büyük tankeri Singapur'a teslim edilecek

En Büyük Tanker Teslim Edilecek

Çin tarafından üretilen dünyanın en büyük tankeri Singapur'a teslim edilecek

Taşıma kapasitesi açısından dünyanın en büyük tankeri olan "Huashan" gemisi bugün (3 Kasım), Çin'in Shanghai Waigaoqiao Gemi Yapımı Şirketi'ne ait limandan Singapur'a hareket etti.

Uzunluğu 330 metre, genişliği 60 metre, yüksekliği 30 metre olan "Huashan" tankerinin, Shanghai Waigaoqiao Gemi Yapımı Şirketi tarafından Singapur için üretildiği, "Huashan" tankerinin ilk seferinin sorunsuz yapılması için, Waigaoqiao Sınır Kapısı'nın "yeşil koridor" açtığı ve tankere iki devriye gemisinin eşlik ettiği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YDO  Zabit
YDO Zabit - 11 yıl Önce

440.000 DWT'lik TI Oceania ve TI Africa gibi tankerler ticari hayatlarina devam ederken 317.000 DWT nasil en buyuk tanker olabilir, birisi de cikip aga nedir bu celiski demez?

KTÜ Zabit
KTÜ Zabit - 11 yıl Önce

nihayet çelişkime ortak olan birini görmek güzel,anlam veremiyorum hızla yayılan bu habere,her yerde aynı haber fakat aslı astarı var mı araştıran yok sanırım,euronav ın TI serisi (441000dwt) değil mi şu an en büyük ulcc ler,nedir bu muamma?

NURAH ILANIK
NURAH ILANIK - 11 yıl Önce

Shanghai Waigaoqiao tersanesinden bir firma için bir dökmeyük gemisi teslim almiştik. ilk seferde yaklasık 4 saat içinde makinede problem cıktı ve demir atıp yaklasik 1 gün tamiri ile ugrastık. bu tersane ve diger çin tersaneleri bırak dünyanın en büyük tankerinin tüm kainatın en büyük gemisini yapsalar 5 para etmez. Her ne kadar farklı dinlerden olsalarda Allah o gemiyi teslim alan gemiadamlarına gerçekten selamet versin..

İsmail Yazıcıoğlu
İsmail Yazıcıoğlu - 11 yıl Önce

bildiğim kadarıyla TI oceania,TI africa, TI asia world lake,kyeema spirit,front lady jahre viking ve stena vision.selametler.kapt

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176