Beşiktaş Denizcilik'ten Dev LPG Hamlesi

Sektörün yaşamakta olduğu sıkıntılı dönemde bir nebze moral olacak imza merasimi bugün saat 12:00'de Europort Denizcilik Fuarında Beşiktaş Tersanesi standında...

Beşiktaş Denizcilik'ten Dev  LPG Hamlesi

Beşiktaş Denizcilik'ten Dev LPG Hamlesi

2009 ve 2010 yıllarında Yalova Altınova bölgesindeki Beşiktaş Tersanesinde inşaa edilicek olan gemiler 2010 yılı başından itibaren teslim edilecek.

İnşaa edilicek gemilerin toplam inşaa bütçesi 60.000.000 Avro olarak açıklandı.

ardeş LPG gemilerini 2006 ve 2007 yıllarında Ereğlideki Madenci tersanesinde başarı inşaa ettirip teslim aldı.

Beşiktaş Grup CEO'su Yavuz Kalkavan, DenizHaber.Com'a yaptığı açıklamada "Avrupadaki gemi inşaa firmaları ve Armatörlük kuruluşları ile sağlam ilişkiler geliştirip özellikle küçük ve değeri yüksek gemi inşaa projelerini kazanarak uzun dönemde başarı sağlanabileceği düşüncemiz doğrultusunda  imzalanacak projeler Beşiktaş Gemi İnşaa A.Ş’nin LPG piyasaları gibi yeni ve özel piyasalara başarı ile  girişini simgelemektedir." dedi.

Projelerin kontrat imza merasimi 28 Mart Cumartesi günü Expoship fuarında saat 12.00’de Beşiktaş Tersanesi standında gerçekleşecektir.

İnşaa edilicek gemilerin genel özellikleri;

Yük Taşıma Kapasitesi : 3811 dwt

Tank Kapasitesi:   3361 cbm

Ana Makina Tipi:   2040 kw Wartsila

Sefer Sürati:    14.0  deniz mili

Klas Kuruluşu:   İtalyan Rina ve Amerikan ABS Kuruluşları.

Taşıyacağı Yükler:  Propilen - Vinil Klorür- Buton gibi LPG türevi yükler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahit  İstikbal
Cahit İstikbal - 10 yıl Önce

Bu sıkıntılı dönemde krizde de iş yapılabileceğini gösterdikleri için Sayın Yavuz Kalkavan'ın şahsında tüm Beşiktaş Denizcilik çalışanlarını kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

yusuf  SAYIN
yusuf SAYIN - 10 yıl Önce

BEŞİKTAŞ DENİZCİLĞİ BU KİRİZ DONEMİNDE KUTLAR İŞLERİNDE ÇOK GİŞEYE EKMEK KAPİSİ AÇTİĞİ TEŞEKURLER ALAH BOL KAZANÇ VERSİN

YAHYA KARADEMİR
YAHYA KARADEMİR - 10 yıl Önce

BEŞİKTAŞ DENİZCİLİĞİ TEBRİK EDERİM.

muharrem kara
muharrem kara - 10 yıl Önce

ne mutluki bana bende beşiktaş tersanesinde taşeron bir firma olarak iş yapmaktayım ve patronlarımızı kutluyorum ben ve calışanlarıma bu kriz ortamında yapacak yeni bir iş kazandırdıkları için DEKA GEMİ MAK.SAN.VE TİÇ.LTD.ŞTİ.

mahmut hacısüleymanoğlu
mahmut hacısüleymanoğlu - 9 yıl Önce

Bir zamanlar çalışmış olduğum bu Güzide firmaya yeni gemilerdinde kazasız belasız seyirler diler hayırlı olamsını temenni ederim...U.Gemici Mahmut HacısüleymanoğluESKİ DOSTLARIMA SELAMLAR...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176