Rektör Gür, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin eğitim uçağının deneme uçuşuna katıldı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin eğitim uçağının deneme uçuşuna katılıp, gökyüzünden fotoğraf paylaştığı fotoğraf karesiyle , “GAÜN’ün yükselişi devam edecek” mesajı...

Rektör Gür, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin eğitim uçağının deneme uçuşuna katıldı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin eğitim uçağının deneme uçuşuna katılıp, gökyüzünden fotoğraf paylaştığı fotoğraf karesiyle , “GAÜN’ün yükselişi devam edecek” mesajı verdi.

Uçuş öncesi Gaziantep Hava Limanı Başmüdürü Abdullah Kırcı ve GAÜN Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Güzelbey ile birlikte Havalimanında yapımı tamamlanan GAÜN Hangarında incelemelerde bulunan Rektör Gür, daha sonra Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne ait eğitim uçaklarıyla ilgili bilgi aldı.

Bilgilendirmenin ardından, rutin kontrol uçuşu yapan TC-OMC kodlu çift motor uçakla havalanan Gür, önce GAÜN Kampüsünün kuş bakışı fotoğraflarını, ardından da Amanos Dağları ve Akdeniz’den fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Havacılık ve Uzay Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Güzelbey ve Pilot Osman Doğanyiğit’in kumandasındaki uçakla yaklaşık 2 saat havada kalan Gür, “Üniversitemizin uçağıyla uçmak çok gurur verici. Gaziantep Üniversitesinin prestijli fakültelerinden Havacılık ve Uzay bilimleri Fakültesi, hangarı, kampüsümüzde yapımı süren imalat ve eğitim atölyeleri, uçaklarıyla Türkiye’nin en iyi eğitim veren fakültelerinden birsi olacak. Gaziantep Üniversitesi uçakları artık gökyüzünde süzülüyor. Üniversitemiz sürekli irtifa kazanan bir üniversite olacak” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176