Bol üretim fiyatları düşürdü

Eskişehir’de, pazar tezgahlarını süsleyen meyve ve sebze fiyatlarındaki düşüşün, bol üretime ve müşteri talebinin istenilen düzeyde olmamasına bağlanıyor.Meyve ve sebze satışı yapan esnaf, işlerin durgunluğundan ve bol üretime rağmen...

Bol üretim fiyatları düşürdü
Eskişehir’de, pazar tezgahlarını süsleyen meyve ve sebze fiyatlarındaki düşüşün, bol üretime ve müşteri talebinin istenilen düzeyde olmamasına bağlanıyor.
Meyve ve sebze satışı yapan esnaf, işlerin durgunluğundan ve bol üretime rağmen talebin azlığından şikâyet ediyor. Fiyatların kısa bir süre öncesine kadar yarı yarıya düştüğünü belirten perakende sebze satışı yapan Ramazan Ekşi, “Tezgahımdaki domatesi daha iki hafta önce 2 liradan satıyordum, ama şimdi 50 kuruşa satamıyorum. Sadece ben değil bütün meyve ve sebze satıcıları aynı durumdan şikâyetçi. Geçtiğimiz hafta 4 liraya satılan üzüm bugün 2,5 liraya satılıyor. Çok az bir kâr ile iş yapıyoruz, bir şey kazandığımız söylenemez, sadece iş dönsün diye buradayız. Sebze, meyve satışında arz talebi dengelemiyor. Umarım düzelir” dedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190