BÜDEMDER Denizcilik Zirvesi

Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda ‘Denizcilik Zirvesi’ gerçekleştirildi.

BÜDEMDER Denizcilik Zirvesi

Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda düzenlenen ‘Denizcilik Zirvesi’ programına, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Arkas Denizcilik Risk Yönetimi ve Forwarder Müdürü Galip Soykan, Anka Chartering Firması’nın sahibi ve Gemi Brokerleri Derneği Geçen Dönem Başkanı Şinasi Onur ve Supramar Denizcilik Genel Müdürü ve Gemi Brokerleri Derneği Başkan Yardımcısı Bahadır Tonguç konuşmacı olarak katıldı.  

Zirveye ayrıca Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’ni temsilen, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ersin Açıkgöz, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Bşk. Dr. Öğr. Üyesi Berk Yıldız, Arş. Gör. Umur Bucak ve Gemi Makineleri İşletme Müh. Bölüm Bşk. Dr. Öğr. Üyesi Hakan Demirel katılım gösterdi. 

Zirvenin açılış konuşmasını yapan İrfan Erdem, "Bugün Türkiye, Deniz Kuvvetleri'ndeki gemileri, uçak ve helikopter gemilerini yapabiliyor. Bunlar çok büyük başarıdır. Türkiye, İngiltere ve Almanya'nın 200 yılda yaptığı sanayi devrimini son 50 yılda tamamlamıştır." dedi. Dünya genelinde iyi eğitim almış gemi adamı talebinin artış gösterdiğine dikkati çeken Erdem, Türkiye'deki gemi adamlarının sayısal olarak dünya denizcilik sektöründe önemli yer edindiğini sözlerine ekledi. Sunumlarını birlikte yapan Şinasi Onur ve Bahadır Tonguç ise, Brokerlerin hangi uluslararası akreditasyonlara sahip olabileceği, Institute of Chartered Shipbrokers’ın (ICS) rolü, tanker ve kuru yük brokerlerinin potansiyel pazarları konularının üzerinde durdu. Konuşmasına zirvenin önemine ve devamlılık arz etmesi gerekliliğine vurgu yaparak başlayan Arkas Denizcilik Risk Yönetimi ve Forwarder Müdürü Galip Soykan, Arkas’ın hat operatörleri ve terminal operatörleri bazında pazardaki payı, Sektörün ulusal ve küresel durumu, Uluslararası taşımacılıktaki son eğilimler konularında katılımcıları bilgilendirdi.  

Program, Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyeleri ve BÜDEMDER Başkanı’nın katılımcılara plaketlerini sunmaları ile son buldu.  

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190