Okuma yazma öğrenene çeyrek altın

Diyarbakır’ın Ergani Ilçesinde 8 Eylül Okuma-yazma Günü Nedeniyle Düzenlenen Törende, Okuma Yazma Kursunu Başarıyla Bitirenlere Birer çeyrek Altın Verildi.

Okuma yazma öğrenene çeyrek altın
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 8 Eylül Okuma-Yazma Günü nedeniyle düzenlenen törende, okuma yazma kursunu başarıyla bitirenlere birer çeyrek altın verildi.
Ergani ilçesinde 8 Eylül Dünya Okuma-Yazma Günü nedeniyle bir tören düzenlendi. Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Eroğlu, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. Kaymakam Gürbüz, burada yaptığı konuşmada, “Okur-yazar oranını yüzde 90’dan aldık, hedefimiz bunu yüzde 95’e çıkarmak. Bunun için tüm öğretmenlerimizden fedakarlık bekliyoruz. Özellikle köy okullarında öğretmenlerin alan taraması yaparak okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızı tespit etmesi ve bu vatandaşlarımıza yönelik okuma-yazma kursu açma aşamasında öğretmenlerimize her türlü desteği sunacağız” dedi.
Tören sonunda Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz tarafından okuma-yazma kursunu başarı ile bitiren 12 kursiyere başarı belgeleri verildi ve birer çeyrek altın hediye edildi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176