Vale Beijing'in Durumu Ciddi...

Türkiye'de ilk kez DenizHaber.Com'un 'Vale Beijing rıhtımda kırıldı' haberiyle duyurduğu geminin durumu ciddiyetini devam ettiriyor.

Vale Beijing'in Durumu Ciddi...

Vale Beijing'in Durumu Ciddi

Türkiye'de ilk kez DenizHaber.Com'un 'Vale Beijing rıhtımda kırıldı' haberiyle duyurduğu geminin durumu ciddiyetini devam ettiriyor.

Gemi, dün Ponta da Madeira limanındaki yükleme platformundan 6 römorkör marifetiyle kaldırılarak  liman yakınlarındaki demir yerine götürülerek burada demirlenmişti.

Geminin bir an önce platformdan kaldırılarak demiryerine götürülmesi gerekiyordu çünkü gelen bilgilere göre gemiye giren sular sürekli tahliye edilse de,  geminin su çekiminde giderek artış olduğu ve derinliği fazla olmayan yükleme platformunun olduğu bölgede omurgasının deniz deibine değmeye ramak kaldığı ifade ediliyor. 

Güney Kore'den gelen bir mühendisin de geminin durumunu değerlendirmek üzere gemide bulunduğu bildiriliyor. 

Geminin durumunun 'çok ciddi' olarak nitelendiği gelen haberler arasında. Halihazırda bir çözüm bulunabilmiş değil. Geminin iki balast tankında kırılma olduğu ve bunun geminin dengesini etkileyebilecek nitelikte olduğu söyleniyor. Daha ilk seferine çıkan Yeni bir geminin nasıl olup da böyle bir durumla karşı karşıya kaldığıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu konuda çeşitli hipotezler ortaya konuluyor. Geminin kırılmasına gerekçe olarak ileri sürülen nedenler ise hatalı yükleme, malzeme yorgunluğu, ve geminin inşasında hataların bulunması olasılığı.  Bütün bu hususlar açılmış olan incelemede değerlendiriliecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kpt Semih  Dincel
Kpt Semih Dincel - 7 yıl ÖnceBu haber icin tesekkurlerLtf bu konuyla ilgili gerekirse orjinal ingilizce haber kaynaklarindan alıntı yaparakta surekli gundemde tutun.Muthis bir case study bu

- 7 yıl Önce

Ben sana bir zamanlar çalıştırdığım sormovski yi göndereyim hayatım olmuştu keys stadi.

Kpt Semih Dincel
Kpt Semih Dincel - 7 yıl Önce

Hem Vale Beijing'le ilgili gelismelerhem de Sormosky ile ilgili bekliyorum.Tsklr

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176