Mahsur 15 Türk Gemisi Libya'dan ayrılıyor

Libya'ya yük getiren ve savaş nedeniyle Trablus limanında yaklaşık 2 aydır bekleyen 15 Türk gemisi, teker teker limandan ayrılıyor.

Mahsur 15 Türk Gemisi Libya'dan ayrılıyor

Şubat ayındaki ayaklanmanın ardından sözleşmeleri gereği Libya`ya yük getiren ve savaş nedeniyle Trablus limanında yaklaşık 2 aydır bekleyen 15 Türk gemisi, teker teker limandan ayrılıyor. Trablus`a 2 Ağustos`ta gelen Naklet Firmasına ait Derin Gemisi`nin kaptanı Engin Akgül, savaş sırasında açıktaki gemisine çok sayıda mermi düştüğünü söyledi.
 

Türk gemilerinden 2`sinin maya, 13 geminin de un yüklü olduğunu ifade eden Akgül, "Türk gemileri savaş sırasında çok tehlike atlattı. Çok şükür tahliye işlemleri artık başladı" dedi.Önceleri depoları dolu olduğu için Libyalıların tahliye işlemi yapmadığını kaydeden Akgül, "Muhalifler yönetimi ele geçirince bir süre yetkili bulamadığımız için tahliye yapamadık. 5 bin 800 ton çuvallı un yükümüz vardı. 250 ton kaldı yarın hareket edeceğiz" diye konuştu.
 
Recep Kuru isimli geminin ikinci kaptanı Mustafa Buğdaycı da Libya`da savaş çıktığında limanda tahliye yapan çoğu gemi kaptanının silahlardan rahatsız olduğu için tekrar açığa çıktığını anımsattı. Buğdaycı, Recep Kuru gemisindeki unların tahliye işlemine başlandığını ve kısa süre sonra tamamlanacağını ifade etti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176