Denizde Oluşan Hortum Korkuttu

Mersin'in Bozyazı İlçesi'ne bağlı Tekeli Beldesi'nde denizde meydana gelen hortum korkuya neden oldu. Tekeli Beldesi'ndeki Gökçevlik açıklarında akşam saatlerinde hortum oluştu.

Denizde Oluşan Hortum Korkuttu

DENİZDE OLUŞAN HORTUM KORKUTTU

Mersin'in Bozyazı İlçesi'ne bağlı Tekeli Beldesi'nde denizde meydana gelen hortum korkuya neden oldu. Tekeli Beldesi'ndeki Gökçevlik açıklarında akşam saatlerinde hortum oluştu. Yaklaşık 15 dakika denizde sağa sola savrulan hortumu görenler 'deprem olacak' diye korktu. Hortumun geçtiği bölgede deniz suyunun da yükselmesi endişeleri arttırdı. 15 dakika sonra hortumun bitmesi ile herkes rahat soluk aldı. Bu sırada yağmur ve fırtınayı amatör kameraman Şener Portakal kaydetti. Portakal, "Fırtına ve yağmuru çekiyordum. Birden hortum çıkınca çekim yapmayı sürdürdüm. Son derece etkileyici ve korkutucu oldu" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet güngör
mehmet güngör - 7 yıl Önce

hortum zıt elektrik yüklü alanların (kara parçası ile bulutlar) birbirine çok yaklaşmasından veya çekim gücünün yüksek olmasından oluşur.soğuk hava bulutunun yoğunluğu ve elektrik yükü(+ veya -) fazla ise yerdeki sıcak havayı emer.bu olaya hortum diyoruz.birde bunun tersi oluşur.gök gürültülü sağnak yağış sırasında oluşan yıldırım olayı da bunun tersidir.deprem ile herhangi bir ilişkisi yoktur.deprem belirtileri deniz suyunun ani çekilmesi veya yeraltı sularının renk ve özelliğinin değişmesidir.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176