Türk Turizmine Island Sky Desteği

Temsilciliğini yaptıkları Island Sky gemisine bu yıl 60 Türkiye uğrağı yaptırmayı başaran Gulf Deniz Acenteliği, ülke ekonomisi ve turizmine katkıda bulunurken önümüzdeki yıllar için de prestijimizi sürdürmemizi sağladı.

Türk Turizmine Island Sky Desteği

Bu sezon tüm önemli kruvaziyer firmaları Türkiye'yi rotalarının dışına çıkarırken Türkiye rotasını başarıyla koruyanlar da var. GAC tarafından acenteliği yapılan Island Sky gemisi bunlardan bir tanesi. 

Island Sky (IMO: 8802894, MMSI: 311743000) gemisi 1992 yılında inşa edilmiş olan ve halen Bahamas bayrağı altında bulunan bir yolcu (cruise) gemisi. Island Sky 91 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde. Gros tonajı 4200 ton.

Island Sky gemisinin şu anda önemli bir niteliği var: o da Türk limanlarına şu anda en çok uğrak yapan gemi olması.

Geminin sahibi Salen Ship Management firmasına bağlı İsveç li armatör.

Türkiye'ye bir yılda 60 Sefer yaptı

Gemi, yaklaşık transit geçişleri ile birlikte bu sene 60 seferini tamamlamayı hedefliyor.

Konuyla ilgili Kaptan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Gulf Deniz Acenteliği firması Genel Müdür Yardımcısı İlker Atağ; "Island Sky adlı gemi sınıfında hep üst segment yolcu taşımaktadır ve halende üst segment yolcu taşımasına devam etmektedir. Özellikle ülkemizde yaşadığımız çok hassas Zaman'da konu gemimizin Türk limanlarındaki uğraklarına halen devam etmesi, içinde bulunduğumuz karanlığa bir ışık gibi gelmektedir ve nezdinizde özellikle en büyük desteği olan ve aynı zamanda hayatinin otuz yila yakin bir zamanini lux segment turizme adamis New Faces Tur Acentesi sahibi Yaşar Karadağ'a çok teşekkür etmek istiyorum,, kendileri sürekli farkındalık yaratarak ülkemizin diğer limanlarınada ışık tutmaktadır." dedi.

Bakanlığa Teşekkür

İlker Atağ; "Denizcilik ve İç Sular Genel Müdürlüğü nezdinde Bakanlığımıza de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Turizm adına son derece en iyi şekilde desteklerini esirgemediler, hep yanımızda oldular" şeklinde konuştu. 

Karadeniz Limanları da programa alınıyor

"Bu dönem ülkemizin güneyini gezdik ve yakın zamanda Karadenizimizin limanlarını da içine alacak şekilde turlarımıza devam edeceğiz" diyen İlker Atağ; "Kruvaziyer konusunda beraberce yürüyüp geliştirmemiz gereken o kadar çok detaylar varki ve bunu hep birlikte sayenizde sesimizi duyurmanıza mesajımızı ilgili yerlere vermenizde sizlerede ayrıca teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 3 yıl Önce

Quality of the crew and passengers are quite well. Also agency always works with smiling face. They are helpful.

özgür tas
özgür tas - 3 yıl Önce

Dört tarafı denizlerle çevrili canım türkiyemin denizcilik anlamında geri kalmasından üzüntü duyuyorum.gulf denizcilik firması müdür yardımcısı ilker atag bey ve onun gibi düşünen devlet büyükleri sayesinde iki veya üç sekmen üste olacagımıza inanıyorum DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE.Emeği gecen herkese,kafa yoran herkese,güzel memleketimizi tanıtan herkese canı yürekten teşekkür eder ve başarılarınızın devamını dilerim.NİCE GÜZEL BAŞARILARA GULF DENİZCİLİK...

Ahmet Karadag
Ahmet Karadag - 3 yıl Önce

Gemiler ugramali tum limanlara,dunyadaki tum milletler gormeli yurdumuzun guzelliklerini ve insanimizin misafirperverligini.gelmeli ki bir Baris ve huzur yarimadasi oldugumuzu etrafimiz jeopolitik risklerle dolu olsa da farkedilmeli.

ADNAN ENDEROĞLU
ADNAN ENDEROĞLU - 3 yıl Önce

Türkiyenin birçok limanında Cruise gemilerinin iptallerini duyduktan sonra böyle güzel haberleri okumak bizleri sevindirdi.Operasyon Başında bulunan İlker Atağ beyi uzun zamandır tanırım.Gerek yurt dışında gerekse bütün tanıtımlarda emeğinin büyük olduğuna inanıyorum.Başarılarınızın devamını diliyorum.Ufkunuz açık olsun..

Raşit ÇİTİM
Raşit ÇİTİM - 3 yıl Önce

Bu vatana hizmet yönünde gayret gösterenlerin bu çabaları her zaman takdirle karşılanmalı. Gulf denizcilik nezdinde emeği geçenleri tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Burhan Levend
Burhan Levend - 3 yıl Önce

Terör ve Darbe girişimi bahane edilerek, Deniz Turizmi kapsamında ülkemize oldukça büyük ekonomik girdi sağlamakta olan Kruvaziyer gemilerin iptallerinin engellenmesi için başta Turizm Bakanlığı nezdinde tüm ilgili kuruluşların girişimleri olması gerekirdi diye düşünüyorum. Çünkü terör belası yalnız ülkemizde olmadığı gibi, bugün yoğunlukla ziyaret ettikleri diğer ülkelerde de maalesef mevcut. 2017 ve sonrası sezonlar için her nekadar programları yapılmış olsa dahi, şimdiden Türkiye limanlarına yönlendirilme çabalarına başlanması isabetli olacaktır. Burada Island Sky gemisinin Karadeniz limanları dahil uğraklarına devam etmesini sağlayan Gulf Denizcilik Gemi Acenteliği ile New Faces Seyahat Acente yetkililerine teşekkür ediyorum, gelecek sezonlar için de başarılarının devamını diliyorum.

murat birecik
murat birecik - 3 yıl Önce

tebrik ve teşekkür ederim...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176