Kuşadası'na yılın ilk gemisi geldi

İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en önemli ikinci kruvaziyer limanı konumundaki Kuşadası, bu yıl yine dünyaca ünlü gemileri ağırlamaya hazırlanıyor.

Kuşadası'na yılın ilk gemisi geldi

İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en önemli ikinci kruvaziyer limanı konumundaki Kuşadası, bu yıl yine dünyaca ünlü gemileri ağırlamaya hazırlanıyor. Sezonun ilk turist gemisi 6 Mart Pazartesi günü Kuşadası Limanı'na yanaştı.

ITS isimli acente tarafından getirilen 300 yolcu kapasiteli Silver Wing gemisiyle 140 turist Kuşadası'na geldi. ITS Turizm Kuşadası Şube Müdürü Cahit Yimsek, geminin sabah saat 07.30'da limana demirlediğini belirterek, geminin saat 23.00'e kadar kaldıktan sonra limandan ayrılarak Ege Adaları turuna devam ettiğini açıkladı.

Bu arada, sezonun ilk büyük turist gemisi 12 Mart Pazar günü Kuşadası Limanı'nı ziyaret edecek. Karavan Tur tarafından getirilen bin yolcu kapasiteli Emerald, Kuşadası'na ilk seferinde 700'den fazla turist getirecek. Yunanistan'ın Patmos Adası'ndan gelecek Emerald'ın Kuşadası'ndan sonra yine Yunanistan'ın Pire Limanı'na gideceğini açıklayan Karavan Tur Kuşadası Şube Müdürü Taner Yaman, geminin Kuşadası'na saat 13.30'da gelip saat 18.00'de limandan ayrılacağını söyledi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190