Caddebostan plajı halka açıldı

Kadıköy'de 1950'li yılların en gözde plajlarından olan Caddebostan Plajları törenle Kadıköylüler'in hizmetine açıldı. İstanbul'lular 40 yıllık özlemine kavuştu.

Caddebostan plajı halka açıldı

İSTANBULLU CADDEBOSTAN PLAJINA KAVUŞTU

Kadıköy'de 1950'li yılların en gözde plajlarından olan Caddebostan Plajları törenle Kadıköylüler'in hizmetine açıldı. Yıllar sonra ilk kez bir halk plajı açılışına gelen konukları, Hawai kıyafeti giymiş genç kızlar çiçekten kolyeler takarak karşıladı... Kadıköylüler'in 40 yıllık deniz özlemi tarihi Caddebostan Plajları'nın açılmasıyla sona erdi.

Kadıköy'de 1950'li yılların en gözde plajlarından olan Caddebostan Plajları törenle Kadıköylüler'in hizmetine açıldı. Yıllar sonra ilk kez bir halk plajı açılışına gelen konukları, Hawai kıyafeti giymiş genç kızlar çiçekten kolyeler takarak karşıladı.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, törende yaptığı konuşmada, 40 yıl sonra açılan ilk plajla Kadıköy de deniz hayatını da yeniden başlatmış olduklarını söyledi.

Başta Kadıköylüler olmak üzere İstanbullular'ı yeniden deniz ve kumla buluşturmaktan son derece mutlu olduklarını kaydeden Öztürk, deniz suyundan alınan ve suyun temiz olduğunu gösteren tahlil sonuçlarını açıkladı.

Kadıköy'ün 1 milyon nüfusunun gündüzleri 2-2.5 milyona ulaştığını anlatan Selami Öztürk, trafik sorunu yaşanırken deniz ulaşımının yeterince kullanılamadığını ifade etti.

İskele sayılarının azaldığını, bunun yanı sıra Bostancı, Suadiye, Caddebostan ve Moda'da bulunan plajların da teker teker kapandığını belirten Öztürk, 20 yıllık bir çalışmanın sonucunda bugün Caddebostan Plajları'na Kadıköylüler'in yeniden kavuştuğunu söyledi.

Öztürk, "Kadıköy'deki diğer plajları da sırayla hizmete açacağız. Kadıköy'de deniz özlemini bitireceğiz" dedi.

Açılışta dans gösterileri ile bir firmanın mayo defilesi de ilgiyle izlendi. Tören sonunda, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de denize girdi.

Tuvaletleri, duş kabinleri, şemsiye, şezlong ve yiyecek-içecek büfeleriyle hizmete açılan Caddebostan Plajları'nda giriş için herhangi bir ücret alınmayacak.

Plajlarda 10 temizlik ve 10 güvenlik görevlisi bulunacak, ayrıca iki plajda birer cankurtaran botu ile cankurtaran elemanları görev yapacak.

Panoda da hergün su tahlil ve hava durumuyla ilgili bilgiler günlük olarak yer alacak.

DenizHaber.Com


YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190