Rize'li Raftingciler Yarışmalarda İddialı

Raftingde Türkiye 1. olan Rize Belediyespor yeni oluşumlarla sezona her kategoride iddialı olacak şekilde hazırlanıyor. Kulüp bu yıl hedef büyüttü.

Rize'li Raftingciler Yarışmalarda İddialı

RİZE’Lİ  RAFTİNGCİLER YARIŞMALARA HAZIRLANIYOR.

Raftingde Türkiye 1. olan Rize Belediyespor yeni oluşumlarla sezona her kategoride iddialı olacak şekilde hazırlanıyor.

DenizHaber HOPA-Yeni oluşum içerisine giren kulüp bu yıl bünyesinde kurduğu bayan ve genç erkek takımlarıyla hedeflerini genişletti. Geçtiğimiz yıl ülkemizi yurt dışında temsil eden Rize Belediyespor rafting kulübü kış mevsimine rağmen çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Akarsularda su seviyesinin yeterli olmaması sebebiyle raftingciler Karadeniz’de güç ve kondisyon çalışmaları yaptılar. Yeni bir oluşum olmasına rağmen bayan ve genç erkek raftingciler iyi bir görüntü sergilediler.

Yeni oluşum ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Takımlar antrenörü İbrahim Sarı; “Geçtiğimiz sezon sadece erkek takımımız vardı. İlimizi ve ülkemizi temsilen birlikte güzel başarılara imza attık. Yeni sezona Rize Belediye Başkanımız Halil Bakırcı ve Kulüp başkanımız İlyas Ataç’ın kararıyla bayanların da yoğun ilgi gösterdiği rafting’de bir eksikliği gidererek başlıyoruz. Rafting sporunda ülkemiz genelinde bir eksiklik olan bayan takımımızla yeni başarıları hedefliyoruz.Bizler kulüp olarak kalıcı işler yapmak uğraşındayız. A takımımıza sporcu kazandırabilmek için ayrıca yaşları 15 ile 17 arasında değişen bir de genç erkek takımı kurduk. Böylece Rize’de rafting sporunu daha sağlam temeller üzerine oturtmak düşüncesindeyiz” dedi.

Hayati Akbaş/DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176