Mudanya Kupası, Eker takımının

Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen EKER-BYK trofesi tüm hızıyla devam ediyor.

Mudanya Kupası, Eker takımının

Mudanya Kupası, Eker takımının

Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen EKER-BYK trofesi tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz ay start alan trofenin ikinci ayağı da zorlu mücadeleye tanık oldu. 3 ayrı sınıfta 9 tekne ve 100’e yakın yelkencinin katıldığı Mudanya kupasının IRC A sınıfında galibi, kaptanlığını Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker’in yaptığı “Eker” takımı oldu.

Bursa ve Mudanya’yı yelkende yeni bir destinasyon olarak duyurma hedefi ile hayata geçirilen Eker-BYK trofesi sürüyor. Bursa Yelken Kulübü ve Eker’in sponsorluğu ile düzenlenen trofe, 16 Mart Cumartesi günü,  Mudanya’da Arnavutköy Limanı’nından verilen startla başlamıştı. 8 ayağı bulunun trofenin ikinci ayağı olan Mudanya Kupası, 20 Nisan Cumartesi günü yapıldı.

3 ayrı sınıfta 9 tekne ve 100’e yakın yelkencinin katıldığı trofe renkli görüntülere sahne oldu. Tüm sınıflar için yaklaşık 4 millik yarış mesafesinde sosis rotada gerçekleşen yarışlar, yaklaşık 3 saat sürdü. Yarışın başlangıcında rüzgarın istenilen kuvvette olmaması performansın tam olarak alınamamasına neden olduysa da rüzgarın kuvvetini arttırmasıyla finalde büyük bir heyecan ve çekişme yaşandı. Yarışların ilk ayağında da olduğu gibi kupanın IRC A sınıfında galibi, kaptanlığını Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker’in yaptığı “Eker” takımı oldu.

“Çekişmeli bir yarış oldu”

Yarışmaya hem yarışçı hem de sponsor olarak katılan Eker Süt Ürünleri AŞ Genel Müdürü Ahmet Eker, “Gemlik Yelken (Borusan -  Evolution) teknesiyle çekişmeli bir yarış oldu. İlk Orsa ayağı yakın geçti. Pupa ayağında Borusan arayı açtı. Çekişmeli geçen yarışın sonunda  IRC-A grubunda yarışı lider tamamladık. Çok mutluyuz” dedi.

“Bursa yelkenciliği için bir milat”

Geçen sene il programında olan yarışların bu sene Türkiye Yelken Federasyonu'nun açık yarış statü programına alındığını hatırlatan Bursa Yelken Kulübü Başkanı Dr. Sürel Solakozlu, bunun Bursa yelkenciliği için bir milat olduğunu belirterek, yelken sporuna destek veren yarışçılar ile sponsorları Eker'e de teşekkür etti: 
“Yarışlar Güney Marmara’daki yelken potansiyelini göstermesi açısından önemli bir organizasyon. İleri dönemlerde kıyılarımızda ulusal yarışçıların da katıldığı büyük organizasyonların yapılması Türkiye için tanıtım, turizm ve sportif anlamda büyük önem taşımaktadır. “

EKER-BYK TROFESİ 2. AYAK SONUÇLARI
(20 Nisan Cumartesi)

IRC A
1.  Eker
2.  Evolution
3. Azmarida 

IRC B
1.  Sera
2.  Mermaid

IRC C
1.  Mavideniz

2.  Mekik
3.  Teodora


Eker-BYK Trofesi 2013 yarış takvimi
16 Mart 2013   Bursa Kupası
20 Nisan 2013 Cumartesi  Mudanya Kupası
12 Mayıs 2013 Pazar   Trilye Kupası
29-30 Haziran 2013   Uludağ Kupası
29 Ekim 2013 Salı   Cumhuriyet Kupası
10 Kasım 2013 Pazar   Gemlik Atatürk’ü Anma Kupası
1 Aralık 2013 Pazar   Körfez Kupası

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190