Ç.Kale Boğazında Nefes Kesen Yarış

''Şahap Tarzi 21. Geleneksel Çanakkale Boğazı'nı Yüzerek Geçme Yarışması'' yapıldı. 3.5 millik parkurda yapılan yarışmaya, 28'i İngiliz, toplam 150 yüzücü katıldı.

Ç.Kale Boğazında Nefes Kesen Yarış

Çanakkale Boğazı'nda nefes kesen yüzme yarışı

''Şahap Tarzi 21. Geleneksel Çanakkale Boğazı'nı Yüzerek Geçme Yarışması'' yapıldı. 3.5 millik parkurda yapılan yarışmaya, çeşitli yaş gruplarından 28'i İngiliz, toplam 150 yüzücü katıldı.
 
Çanakkale ve Dolmabahçe Rotary kulüplerinin, Quantum saatlerinin sponsorluğunda düzenlediği ''Şahap Tarzi 21. Geleneksel Çanakkale Boğazı 'nı Yüzerek Geçme Yarışması '' yapıldı. Avrupa yakasında bulunan Eceabat İskelesi ile Asya yakasındaki Çimenlik Kalesi İskelesi arasındaki 3.5 millik parkurda yapılan yarışmaya, çeşitli yaş gruplarından 28'i İngiliz , toplam 150 yüzücü katıldı.


Yarış sonunda finişe ilk varan sporcu, 47.80'lik derecesiyle Berkay Polat oldu. Genel ve erkekler kategorisinde birinciliği Berkay Polat , ikinciliği Dursun Saru, üçüncülüğü ise Fatih Azrak kazandı. Bayanlarda genel klasmanda Selin Köksal birinci, Deniz Kayadelen ikinci, Beril Polat üçüncülüğü elde etti. Engelliler kategorisinde ise Berk Kamanlı birinci oldu. Bazı yarışmacılar, akıntının etkisiyle, Sarıçay önlerine kadar sürüklendi. Genel klasmanda birinciliği elde eden Polat , daha önce İstanbul Boğazı 'nı da yüzerek geçtiğini ve birinci olduğunu, aynı başarıyı Çanakkale Boğazı 'nda da elde ettiği için mutluluk duyduğunu söyledi.


Denizdeki akıntının çok fazla olduğunu bu nedenle zaman zaman başının döndüğünü belirten Polat , yarış boyunca tekneyi takip ederek varış çizgisine ulaştığını kaydetti. Yarışmada kategorilerinde dereceye giren sporculara, madalya ve ödülleri Çimenlik Kalesi 'nde düzenlenen törenle verildi.


AA
Haber7

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176