44. Balkan Yelken Şampiyonası

Balkan Yelken Şampiyonası 5-9 Eylül tarihlerinde Kocaeli Belediyesi ana sponsorluğunda İzmit Yelken Kulubü tesislerinde düzenlendi.

banner106

44. Balkan Yelken Şampiyonası

Balkan Yelken Şampiyonası 5-9 Eylül tarihlerinde Kocaeli Belediyesi ana sponsorluğunda İzmit Yelken Kulubü tesislerinde düzenlendi.

13 Eylül 2011 Salı 00:36
2290 Okunma
44. Balkan Yelken Şampiyonası

44. Balkan Yelken Şampiyonası tamamlandı.

TÜRKİYE , 2 ALTIN, 2 GÜMÜŞ VE 4 BRONZ MADALYA KAZANARAK BÜYÜK BİR BAŞARI GÖSTERDİ.

Türkiye Yelken Federasyonu 2011 Faaliyet Programında yer alan Balkan Yelken Şampiyonası 5-9 Eylül tarihlerinde Kocaeli Belediyesi ana sponsorluğunda İzmit Yelken Kulubü tesislerinde düzenlendi. 

Olimpik Sınıflar ve Optimist Yelken Balkan Şampiyonası’nda  Optimist (kız –erkek, junior) sınıfında 75, 18 Laser, 13 Laser Radial (Kadın) ,11 Finn ve  12 470 Genel olmak üzere 5 sınıfta , toplam  141 sporcu mücadele etti. 

44. Balkan Yelken Şampiyonası Balkan ülkelerinin yanı sıra Açık kategoride gerçekleşirken, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan, Türkiye ve Rusya olmak üzere 8 ülke takımı Kocaelin’de ağırlandı.

Tüm sınıflarda 9 yarış sonuç neticesine göre madalya sıralaması belirlendi.

Türk sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak Şampiyonayı 2 Altın, 2 Gümüş ve 4 Bronz madalya ile tamamlamayı başardılar.

Altın Madalyalar;
Optimist Junior               Sedef Şener
Laser Radial                   Nazlı Çağla Dönertaş
Gümüş Madalyalar
Optimist Erkek               Haluk Çalın
Optimist Kız                   Sedef Şener
Bronz Madalyalar
470                               Deniz Çınar – Ateş Çınar
Optimist Erkek               Selim Hekimoğlu
Optimist Junior               Fem Zeynep Ay
Laser Standart               Utku Gönener


44. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI MADALYA LİSTESİ

SINIFI               : OPTİMİST - BOYS (Erkek )
DERECESİ                            ADI SOYADI                                                  ÜLKESİ
BİRİNCİ                              George KARADİMAS                                       YUNANİSTAN
İKİNCİ                                Haluk ÇALIN                                                    TÜRKİYE
ÜÇÜNCÜ                           Selim HEKİMOĞLU                                           TÜRKİYE
 
SINIFI               : OPTİMİST - GIRLS (Kız )
BİRİNCİ                              Anastasia GKARI                                       YUNANİSTAN
İKİNCİ                                Sedef ŞENER                                             TÜRKİYE
ÜÇÜNCÜ                           Eleni XENELLY                                           YUNANİSTAN
 
SINIFI               :OPTİMİST - JUNIOR
BİRİNCİ                        Sedef ŞENER                                                 TÜRKİYE
İKİNCİ                          Arvanitis AGGELOS                                        YUNANİSTAN
ÜÇÜNCÜ                     Fem Zeynep AY                                              TÜRKİYE
 
SINIFI               : FINN 
BİRİNCİ                        Mitakis IOANNIS                                            YUNANISTAN
İKİNCİ                          Dimitor VANGELOV                                       BULGARİSTAN
ÜÇÜNCÜ                     Mihail KOPANOV                                           BULGARİSTAN
 
SINIFI               : LASER
BİRİNCİ                        Vagelis CHİMONAS                                            YUNANISTAN
İKİNCİ                          Adonis BOUGIOURIS                                          YUNANİSTAN
ÜÇÜNCÜ                     Utku GÖNENER                                                  TÜRKİYE
 
SINIFI               : LASER  RADIAL
BİRİNCİ                        Nazlı Çağla DÖNERTAŞ                                      TÜRKİYE
İKİNCİ                          Maria VLACHOU                                                 YUNANİSTAN
ÜÇÜNCÜ                     Anna AGRAFIOTI                                                 YUNANISTAN
 
SINIFI               : 470
BİRİNCİ            Panagiotis Kampouridis-Efstathios Papadopoulos             YUNANİSTAN
İKİNCİ              Mantis Panagiotis - Kagialis Pavlos                                  YUNANİSTAN
ÜÇÜNCÜ          Deniz Çınar - Ateş Çınar                                                  TÜRKİYE
 

Anahtar Kelimeler:
Balkan Yelken Şampiyonası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176