Tekneler Anneler için demir aldı

Anneler Günü'ne özel deniz turu düzenleyen Antalya Yelken ve Deniz Spor İhtisas Kulübü Üyeleri, 20'ye yakın tekne ile Setur Marina'dan denize açıldı.

Tekneler Anneler için demir aldı

Hem denizcilik adına yapılan etkinlikleri artırmak hem de Anneler Günü'ne özel deniz turu düzenleyen Antalya Yelken ve Deniz Spor İhtisas Kulübü Üyeleri, 20'ye yakın tekne ile Setur Marina'dan denize açıldı.

AYDİK Başkanı Ahmet Yetkin Armağan ve Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal, Antalya'da Anneler Günü'ne özel düzenledikleri tekne gezisi ile amaçlarının hem denizcilik adına yapılan etkinlikleri arttırmak hem de tekneye aldıkları küçük yolculara deniz sevgisini aşılamak olduğunu söyledi. Denizden tek tek halat çeken tekneler ise Konyaaltı Sahil şeridinden başlayarak Lara Fener kıyı şeridine doğru yol aldı.

Antalya'da ne yazık ki denizin nimetlerinden yeteri kadar yararlanamıyoruz. Ne deniz sporları, ne de yüzme anlamında yeterli düzeyde etkinlikler düzenlenmiyor.

Zaman zaman teknecilerin de şikayet ettiği bu durum belkide Antalya Yelken ve Deniz Spor İhtisas Kulübü Üyeleri'nin ödün vererek yaptıkları çabalarla son bulacak. Kısa adı AYDİK olan Antalya Yelken ve Deniz Spor İhtisas Kulübü Üyeleri, denizciliğin Antalya'da biraz daha geliştirilebilmesi için Anneler Günü'ne özel tekne turu düzenledi.

AYDİK Başkanı Ahmet Yetkin Armağan, denizcilik adına yapılan etkinliklerin Antalya'da yetersiz kaldığını belirtirken Kadıahmetoğlulları Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda AYDİK Başkan Yardımcılığını yürüten Ahmet Ünal, Anneler Günü'ne özel düzenledikleri tekne gezisi ile amaçlarının deniz sevgisini küçüklere aşılamak olduğunu söyledi.

AYDİK Yönetim Kurulu Üyeleri'nin bulunduğu teknenin küçük musafiri Sıla Ünal'sa annesine daha sabahın erken saatlerinde hediyesine vermiş olarak açıldı mavi sulara.

Denizden tek tek halat çeken tekneler ise Konyaaltı Sahil şeridinden başlayarak Lara Fener kıyı şeridine doğru yol aldı.

Haber:Serdar YAVUZ-İbrahim DAVRAN/VipTV

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
CAN KURT
CAN KURT - 13 yıl Önce

ANTALYA YELKEN VE DENİZ SPORLARI İHTİSAS KULUBU ( AYDİK )'NE YELKEN VE DENİZ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.

ANTALYA DA EKSİK OLAN BİR KONUYU GÜNDEME GETİRİP ,ANTALYA KÖRFEZİNE HAREKETLİLİK GETİRMESİ DİLEGİYLE.....

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176