Palmali'den Aziz Başkan'a Büyük Jest

Mansimov, Aziz Yıldırım'a ilginç bir teklifte bulunmuş. Yıldırım'a, "6 milyon dolara bir gemi al, bana kiraya ver, sana her ay 300 bin dolar kira bedeli ödeyeyim demiş.

Palmali'den Aziz Başkan'a  Büyük Jest

Palmali'den Aziz Başkan'a  Büyük Jest

Mubariz Mansimov, sahibi olduğu Palmali Grubu'yla petrol ve kuru yük taşımacılığında dünya devleri arasında.

Mansimov olan soyadını Türk vatandaşı olunca Kurbanoğlu olarak değiştirmişti. Gemicilik sektöründe dünyanın ilk beş büyük firmasından biri olan Palmali Gemicilik, daha önce Yalova'ya 1.3 milyar dolarlık tersane yatırımıyla gündeme gelmişti.

Bugünlerde ekonomi kulislerinde, sektöründe bu kadar büyük, bu kadar güçlü olan Mubariz Mansimov, futbolda çok güçlü olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a büyük bir jest yaptığı konuşuluyor.

Duyduğuma göre Mansimov, Aziz Yıldırım'a ilginç bir teklifte bulunmuş. Arkadaşlığı da olan Yıldırım'a, "6 milyon dolara bir gemi al, bana kiraya ver, sana her ay 300 bin dolar kira bedeli ödeyeyim" demiş.

Aziz Yıldırım bu cazip teklifi hemen kabul etmiş ve kızı Hande Gamgam adına bir gemi almış. Gemiyi Masimov'a kiraya vermiş ve şimdi Hande Gamgam'ın bu gemisi Lukoil'ün yükünü taşıyormuş.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
napolyon
napolyon - 11 yıl Önce

bende fenerbahçeliyim...bende alsam bir gemi bana da aynı kirayı öder mi?

kpt semih dincel
kpt semih dincel - 11 yıl Önce

Lutfen magazin ve dedikodu yazarlarından alıntı yapmayın.Yoksa denizcilikte kimayasal tankerde alınır ve kira sozlesemesi esasıyla kirayada verilir.Burada belirtilen gemi bedeli ile aylık kira karsılatırması

o kadar abartılıki boyek bir haber ancak gecce nin magazin sayfalrında yer alır profosyonellerin okudug denizcilik sayfalarında degil.syglr

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176