Komünistlerin ıstakoz kavgası

Almanya’nın önde gelen komünistlerinden Demokratik Sosyalizm Partisi mensubu Sahra Wagenknecht, milletvekili arkadaşlarıyla yemeğe çıkınca...

Komünistlerin ıstakoz kavgası

Komünistlerin ıstakoz kavgası  
 
Avrupa Parlamentosu’nda sol kanadın iki milletvekili arasında “ıstakoz kavgası” çıktı. Almanya’nın önde gelen komünistlerinden Demokratik Sosyalizm Partisi mensubu Sahra Wagenknecht, milletvekili arkadaşlarıyla yemeğe çıktı. Wagenknecht, restoranda ıstakoz yemeğe başladıktan kısa süre sonra aynı partiden milletvekili olan Feleknas Uca’nın fotoğraf çektiğini gördü. Uca, hatıra fotoğrafları çekiyordu. Ama Wagenknecht bunların basına sızması halinde ıstakoz yerken görülürse tepki çekmekten korktu. Bunun üzerine sekreterini ertesi gün Uca’nın ofisine yolladı. Sekreter acil ihtiyaçları olduğunu söyleyerek dijital fotoğraf makinesini istedi... Bir gün sonra makineyi Uca’ya götürdüğünde içindeki ıstakoz fotoğrafları silinmişti.

Sekreter kandırdı

Uca durumu fark edince “Makinem terbiyesizce karıştırılmış” diyerek şikayetçi oldu. Hakkında soruşturma açılan Wagenknecht, hem ıstakoz yediğini hem de fotoğrafları sildirdiğini kabul etti. 38 yaşındaki milletvekili kendini “Ben Almanya’da herkes ıstakoz yiyebilsin diye savaşıyorum” sözleriyle savundu.

Gazete Vatan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Keskin
Serdar Keskin - 11 yıl Önce

tombul ıstakoz gelecek

hepinizi yiyecek

tombul ıstakoz hiç doymaz kitombul ıstakoz gelecek

hepinizi yiyecek

sıra bana gelmez demeyin

tombul ıstakoz hiç saymaz kitombul ıstakoz gelecek

hepimizi yiyecek

ağlayıp sızlamayın boşuna

tombul ıstakoz hiç duymaz ki

Ahmet Dilmen
Ahmet Dilmen - 11 yıl Önce

Avrupa parlementosunda ikinci dönemde de seçilmeyi başaran yezidi parlamenter.. bildiğim kadarıyla alman vatandaşlığına geçmiş olan yaklaşık 3000 civarındaki yezidiler ile zaten civarda bulunan kürt kökenli alman vatandaşlarının oyları ile seçilmiştir..gençliği ve parıltısıyla dikkat çekmektedir.amerika hagemonyasına karşı durmaya çalışan protest grupların bazı eylemlerine katılmıştır..bush ile görüşme talep etmiş ve nitekim reddedilmiştir..ha bi de birçok yezidi kızı gibi saçları olabildiğince uzundur.

Avrupa parlamentosu'nun samimi goruslerini gercekten de iyi derecede temsil eden bir kisi kendisi.

7 cocuklu göcmen bir aileden geliyor. internet sitesinde dogudan esen bir ezgiyle karsiliyor misafirlerini. ilginc bir kadin, bu ara öcalan'in zehirlenme iddialarini ap'ye tasidigi icin gündemde. genc yasta cok is basarmis, lise diplomasini uzaktan egitimle almis, sol partiden siyasete girmis, ap'ye kadar uzanmis yolu. bir yezidi köyünden brüksel'e....

sitesindeki ziyaretci defterine söyle bir not düsülmüs; "du hast die chance, durch die eu, unser leiden und hoffen auf ein freies leben zu verwirklichen." yani; sen ab yoluyla bizim özgür bir hayata duydugumuz acilari ve umutlari gerceklestirme (dile getirme) sansina sahipsin.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176