Kızına doğumgününde ada hediye etti

Enka Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz’a Bodrum’da Küçük Orak Adası’nı satın aldı.

Kızına doğumgününde ada hediye etti

Enka Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz’a Bodrum’da Küçük Orak Adası’nı satın aldı.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Türkiye’deki işadamları ve ünlü simaların ada merakına Tara Ailesi de eklendi. Enka’nın patronu Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz’a doğumgünü hediyesi olarak Bodrum’da ada satın aldı. Tara, Kargıcık bükündeki Küçük Orak Adası için 4 milyon dolar ödedi.


68 dönüm, yani 9 futbol sahası büyüklüğündeki ada, Ege Denizi’nde eşsiz sualtı zenginliğiyle ünlü. Küçük Orak Adası’nda 350 zeytin ağacı, 3 iskele ve su sarnıcı bulunuyor. Küçük Orak’ın imarı ise sadece büyük bir malikane yapmaya uygun.

Bodrum’daki Küçük Orak Adası’yla Şarık Tara’nın yanı sıra başkaları da ilgileniyordu. Adanın eski sahibi ünlü diş hekimi Doğan Arı, 3 yıl önce vefat edince, mirasçcıları adayı satışa çıkarmıştı. Küçük Orak’la en ciddi olarak Tarkan ilgilenmiş ancak son anda adayı almaktan vazgeçmişti.

Hürriyet

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat birecik
murat birecik - 11 yıl Önce

easyjet'in kurucusu stelios kardeşimiz, hayatında da, gerçek bir low cost'cudur!ticari partnerlerinde de, aynı özelliği şart koşar. yani low cost bir yaşantı...arkadaşlar, bu bir gösteri veya mütevazilik oyunu değil, sıfır overhead ile ticaret yapmanın zorunluluğudur ve londra borsası'nın görünmez gözleri tarafından denetlenir.easyjet'de işte budur... herkes gerekli dersi çıkarsın...saygılarımla

murat birecik

Hikmet Çalışkan
Hikmet Çalışkan - 11 yıl Önce

eski ispanyol haritacilarin sevgilileri harita cizilirken, "benim icin de bir ada ciz" derlermis. ispanyol haritacisi da sevgilisi icin gercekte olmayan bir ada cizermis. eski ispanyol haritalarinda boyle "sevgiliye armagan adaciklar" olurmus. kristof kolomb bir deniz seferinde, haritadan anlayan bir ispanyol'a gemide sularin azaldigini, haritada gorulen su adacikta icme suyu bulunup bulunmadigini sorunca ispanyol gulumsemis "efendim, o adanin varoldugunu sanmiyorum. onu cizen haritaci sevgilisine cizmistir" demis ve gercek ortaya cikmis.aksit gokturk'un "edebiyatta ada" yapitini okudugumda cok gulmustum. sevgilisinden "haritada bir ada" isteyen ispanyol kadini da, ona adayi armagan eden ispanyol haritacisi da ne guzel bir sey yapmislar. ingiliz krali edward sevdigi kadina bir "krallik" armagan etmistir de nice kadini heyecandan titretmistir. bayan simpson icin kralligindan vazgecmesi zamaninin leyla-mecnun oykusunu yasatmistir.cizecek haritasi olmayanlar, vazgececek kralligi olmayanlar ne yapsin? butun bunlar sembol degil mi? haftalardir gormedigimiz bir dosta kart gondermek aklimizdan bile gecmez. "ayni kentteyiz, nasil olsa yakiniz" diye dusunuruz. oysa degilizdir. insan insani kaybediyor ve bulamiyor. ayni kentte olsa da.... ayni semtte olsa da... ayni evde olsa da....sonra da soruyoruz... "neyim var,ne oluyor, eksiklik ne?" eksilen insan ve kendimiz. bir haritaya bir ada cizip de "bu senin adan" demeyi unutuyoruz.oysa, herkesin bir adasi olabilir.denizler o kadar buyuk ki. duygulari unutuyoruz. dusunceleri, sevgiyi, sozleri, dokunuslari, davranislari, dostlugu unutuyoruz. vermeyi unutuyoruz. kendimizi beklemeye alistiriyoruz. sonra da ne bekledigimizi unutuyoruz.eksiliyoruz. neden eksildigimizi bilmeden.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176