İztuzu Plajı’nda Noel kutlaması

MUĞLA’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde yaşayan yabancılar dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda Noel’i kutladı.

İztuzu Plajı’nda Noel kutlaması

İztuzu Plajı’nda Noel kutlaması

MUĞLA’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde yaşayan yabancılar dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda Noel’i kutladı.

Dalyan, Köyceğiz ve Dalaman’da yaşayan Hollandalı, İngiliz, Fransız ve Alman vatandaşlar Noel’i kutlamak için İztuzu kumsalında biraraya geldi. Bir gün önceden hazırladıkları yiyecekleri birbirleriyle paylaşan yabancılar şarkılar söyleyip dans etti. Çevredeki Türkler de yabancılarla birlikte kutlamaya katılırken, havanın sıcak olmasından yararlananlar denize girdi.

İngiltere’de yaşayan Türk asıllı 18 yaşındaki Melis Bozkaya, kuzeni Tayland vatandaşı Şenay Zahir ile birlikte denize girip güneşlendi. Bozkaya, "Her yer çok soğuk burada güneşleniyoruz. İztuzu çok güzel. İngiltere’de gazeteler, Müslümanların Noel kutlamasına karşı olduğunu ve yasaklandığı yazıyor. Bakın işte Müslüman bir ülkede de Noel kutlanabiliyor" dedi. Sabah başlayan ve yaklaşık 400 kişinin bir araya geldiği kutlamalar akşam saatlerine kadar sürdü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa kahraman
mustafa kahraman - 3 yıl Önce

hanımefendiler müslüman olan bu ülkede hristiyanlar noellerini elbette kutlar.müslümanlar kutlamaz. size iştirak edenler de ancak kendilerini temsil ederler

Gemi İnşa Müh.
Gemi İnşa Müh. - 3 yıl Önce

müslümanım ve büyük bir zevkle noeli kutladık. yılbaşını da aynı coşku ile kutlayacağız inşallah.

Kurdoğlu MUslihiddin Reis
Kurdoğlu MUslihiddin Reis - 3 yıl Önce

Sen isremiyorsan kutlama o da senin özgürlüğün. Ama o onu kutlamaz bu bunu kutlamaz diye racon kesme hakkı nereden doğuyor? Bir ulema da çıkıp "Haz. İsa Müslümanların kabul ettiği hak peygamberidir, doğğumu kutlanmalıdır" derse ne diyeceksin? Hayır öyle değildir mi diyeceksin? Boş boş laflar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176