İzmir'de Deniz Zaferi Sergisi

Konak Belediyesi ve Güney Deniz Saha Komutanlığı'nın birlikte düzenlediği "Çanakkale Deniz Zaferi" karma sergisi, Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi fuayesinde açıldı

İzmir'de Deniz Zaferi Sergisi

İzmir'de Çanakkale Deniz Zaferi Sergisi Açıldı

Açılışa Konak Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu, Konak Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ, Refakat ve Karakol Filo Komutanı Tuğamiral Kemalettin Gür, Deniz Kurmay Kıdemli Albay Osman Topallar, Deniz Kıdemli Albay Tahsin Yalçınkaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, gaziler ve birçok vatandaş katıldı. 52 sanatçının Çanakkale savaşlarını anlatan eserlerinin ve koleksiyonerlerin elinde bulunan savaşa ait silah, mermi ve nişanlar yoğun ilgi gördü.
 
Başkan Tunçağ, düzenlenen açılış programında yaptığı konuşmada, "Çanakkale zaferinin tarihimizde öneminin büyük olduğunu görüyoruz. Mustafa Kemal önderliğinde birçok asker sayesinde Türkiye Cumhuriyeti kuruldu" dedi.

Tuğamiral Gür ise, "Çanakkale savaşları, Mustafa Kemal'in dehasıyla vatan sevgisinin, birlik beraberlik duygusunun ve bütün ülkenin iradesinin birleşerek emperyalist güçlere diz çöktürdüğü bir destandır" şeklinde konuştu.

Kaymakam Nakiboğlu da savaşlar ve zaferlerin imkanlara bağlı olduğunu vurgulayarak, Çanakkale'de imkanları yetersiz bir ülkenin, imkanları daha fazla olan ülkelere karşı zafer kazandığını söyledi.

Çanakkale zaferini konu alan resim, maket ve koleksiyon parçalarının bulunduğu sergi, 31 Mart tarihine kadar gezilebilecek. (Cihan Haber Ajansı)

haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176